"Obecność na większości regionalnych rynków biurowych w Polsce pozwala nam na uczestnictwo w rozwoju ich potencjału inwestycyjnego. Zarówno Neptun Office Center, jak i Sterlinga Business Center będą przyczyniać się do wzrostu naszych przychodów, kreowania wartości spółki, a także wzmocnienia jej aktywności na dynamicznie rosnących rynkach regionalnych. Nowe zakupy doskonale wpisują się w naszą strategię inwestycyjną i postrzeganie rynku" - powiedział prezes Thomas Kurzmann, cytowany w komunikacie.

Gdański Neptun Office Center, oferujący powierzchnię klasy A, ma 16 082 m2 powierzchni biurowej, która obecnie wynajęta jest w 73%. Z kolei Sterlinga Business Center, także budynek klasy A, dysponuje 13 895 m2 w centrum Łodzi, z czego wynajęte jest 94% powierzchni. Średni ważony okres najmu wynosi od 3 do 5 lat, a oba budynki łącznie oferują około 5 000 m2 powierzchni do wynajęcia, co zabezpiecza stały przychód i pozwala na wzrost potencjału przepływów pieniężnych i wartości nieruchomości. Transakcje zostały sfinansowane ze środków własnych GTC i kredytów bankowych, podano również.

Grupa GTC jest wiodącym deweloperem w regionie CEE i SEE, obecnie działa w Polsce, Rumunii, Chorwacji, Serbii, Bułgarii, Czechach, Rosji, na Słowacji, Węgrzech i Ukrainie. Spółka jest notowana na GPW od 2004 r.

(ISBnews)