"Są pewne transakcje, którym się przyglądamy. Mamy nadzieję, że pojawią się kolejne akwizycje w tym roku. Jeśli chodzi o ich wartość, to średnia skala, podobna do poprzednich nabyć. Negocjacje nie są bardzo zaawansowane, to są wstępne negocjacje. Mamy kilka możliwości, z których wybierzemy najkorzystniejsze" - powiedział Boniel w rozmowie z ISBnews.

Przypomniał, że w obszarze zainteresowania spółki leżą obiekty zlokalizowane w stolicach państw Europy Środkowo-Wschodniej, a w Polsce także w miastach regionalnych.

Od listopada ubiegłego roku GTC nabyło projekty Duna Tower w Budapeszcie, City Gate, Premium Plaza i Premium Point w Bukareszcie, Pixel w Poznaniu, Neptun Office Center Gdańsk i Sterlinga Business Center w Łodzi.

Ponadto w I kw. spółka nabyła ziemię pod inwestycję V-RK Tower w Budapeszcie (dla którego spodziewa się na przełomie roku pozwolenia na budowę) i warszawski projekt w realizacji, objęty przednajmem w 100% - Kronos.

Wcześniej podczas konferencji Boniel wskazał, że spółka "ma gotówkę na akwizycje i by wyjść na przeciw swoim zobowiązaniom".

W komentarzu do wyników za I półrocze 2016 spółka podawała, że środki pieniężne i inne aktywa pieniężne GTC zmniejszyły się do 74 mln euro na dzień 30 czerwca 2016 r. ze 169 mln euro na dzień 31 grudnia 2015 r., co wynikało głównie z aktywności inwestycyjnej.

Ponadto Boniel powiedział ISBnews, że spółka negocjuje kolejne zbycia aktywów spoza podstawowej działalności (non-core assets) i dotychczasowa tegoroczna kwota z ich sprzedaży - ok. 20 mln euro - może się jeszcze powiększyć.

"10-12 mln euro - taka jest wartość aktywów, których sprzedaż negocjujemy" - wyjaśnił.

Grupa GTC jest jedną z czołowych spółek sektora nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowej, Wschodniej i Południowej. Jest właścicielem i zarządcą 40 budynków komercyjnych oferujących ok. 715 tys. m2 powierzchni biurowej i handlowej swoim klientom w Polsce, Serbii, Rumunii, Chorwacji, Bułgarii, Czechach i na Węgrzech. Spółka jest notowana na GPW od 2004 r.

(ISBnews)