statystyki

Rosja szykuje się na wojnę? Trwa sprawdzian gotowości bojowej armii i instytucji

29 sierpnia 2016, 10:12 | Aktualizacja: 29.08.2016, 10:27
Źródło:PAP
Rosyjskie czołgi

Rosyjskie czołgiźródło: ShutterStock

W Rosji do trwającego w okręgach wojskowych sprawdzianu gotowości bojowej armii przyłączają się terytorialne organy władzy wykonawczej. Oddziały ministerstw i banku centralnego przejdą sprawdzian gotowości do pracy w warunkach wojny - przekazał resort obrony.

Reklama

Reklama

Według poniedziałkowego komunikatu ministerstwa obrony organy terytorialne władzy wykonawczej będą prowadziły koordynację i kontrolę przestawienia sfer działalności na pracę w warunkach czasu wojny.

Po raz pierwszy - jak pisze agencja TASS - terenowe oddziały Banku Rosji biorą udział w działaniach związanych z zabezpieczeniem finansowym wojsk znajdujących się poza stałymi miejscami dyslokacji.

W sprawdzianie biorą również udział struktury ministerstwa łączności, resortu finansów, ministerstwa przemysłu i handlu, a także Federalnej Agencji Rezerw Państwowych (Rosrezerw).

Ponadto przedsiębiorstwa przemysłu obronnego na południu Rosji przejdą sprawdzian gotowości do wykonania zadań związanych z dostawą i naprawą uzbrojenia i sprzętu wojskowego.

W czwartek na rozkaz prezydenta Władimira Putina rozpoczęły się niezapowiedziane manewry w wielu regionach Rosji, w tym w okręgach wojskowych obejmujących okupowany Krym i tereny przygraniczne z Ukrainą. Jak poinformowały władze, ćwiczenia mają sprawdzić gotowość bojową jednostek wojskowych w sytuacji wzrastającego zagrożenia dla bezpieczeństwa Rosji; potrwają do 31 sierpnia.

Ćwiczenia odbywają się w ramach przygotowań do strategicznych manewrów Kaukaz-2016, które odbędą się we wrześniu na terenach Okręgów Federalnych: Południowego, Północnokaukaskiego i Krymskiego.

>>> Czytaj też: Poroszenko: Putin chce, by cała Ukraina stała się częścią rosyjskiego imperium

Reklama

Reklama

 • Putin(2016-08-29 14:48) Odpowiedz 222

  Skandalem jest to ,że rosja świętuje zwycięstwo w drugiej wojnie światowej. Gdyby nie wsparcie rosji dla hitlera tej wojny nigdy by nie było. Rosjanie wysyłali niezbędne surowce do armii niemieckiej.

 • alex(2016-08-29 16:48) Odpowiedz 143

  Ten narod zdegenerowany przez bolszewikow nic wiecej nie potzrebuje niz wodki i nastepnej wojny narodowej. Komunizm moze tylko ludzi zdegenerowac.

 • Uraaaaaa!!(2016-08-29 13:05) Odpowiedz 144

  Za Rodinu! Za Stalinu! Za Putinu!

 • LWP(2016-08-29 12:52) Odpowiedz 80

  da, kanieszna

 • pavel(2016-08-29 12:10) Odpowiedz 739

  a może to odpowiedź na to co robi Ukraina w przygranicznych terenach w których ruski są większością , to ziemie bardziej ruskie jak ukrów

 • miro mazowsze(2016-09-08 21:13) Odpowiedz 00

  putin mial racje wschod ukrainy dla rosji zachod zawsze byl polski

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze