UE ma wesprzeć finansowanie budowy trasy Odessa-Gdańsk

21 lutego 2018, 11:01 | Aktualizacja: 21.02.2018, 11:08
Źródło:PAP
Autostrada

Autostradaźródło: ShutterStock

Unia Europejska gotowa jest do współfinansowania budowy korytarza transportowego między ukraińskimi portami nad Morzem Czarnym a polskimi portami nad Morzem Bałtyckim – oświadczył minister infrastruktury Ukrainy Wołodymyr Omelan.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (9)

  • kazio(2018-03-07 16:59) Zgłoś naruszenie 21

    Inwestowanie w Ukrainie to jak bawienie się gorącymi kartoflami.

    Odpowiedz
  • Darek(2018-02-22 01:06) Zgłoś naruszenie 31

    1100km za 1mld Eur? W artykule musi być jakiś błąd. To jest o rząd wielkości zbyt mała kwota.

    Odpowiedz
  • prjama(2018-02-21 20:42) Zgłoś naruszenie 31

    Ukraińcy od jakiegoś czasu szukają pieniędzy na ta drogę. Lobbują u Amerykanów, a my im pomagamy w Brukseli. Dostaną je. To strategiczna droga wojskowo i gospodarczo. Koszt do przełknięcia.

    Odpowiedz
  • Gość(2018-02-21 15:33) Zgłoś naruszenie 42

    Niektórzy lubią chodzić z głową w chmurach, no cóż mają do tego prawo.

    Odpowiedz
  • tom(2018-02-21 14:17) Zgłoś naruszenie 62

    %-owy udzial inwestycji zagranicznych do wlasnych jest w Niemczech maly ok 15-20%. Niemcy inwestuja duzo bo to bogaty kraj ale glownie na terenie RFN. Stad eksport 1300 mld USD porownywalny z USA 1400mld USD mimo ze maja 4-krotnie mniej ludnosci. RUROCIAG Blatyk -M. Czarne to fundament polskiego istnienia.

    Odpowiedz
  • tom(2018-02-21 14:10) Zgłoś naruszenie 44

    Takie inwestycje panstwo powinno wspierac zamiast np sportu czy elektrycznego samochodu. INFRASTRUKTURA LINIOWA

    Odpowiedz
  • DrTux(2018-02-21 13:11) Zgłoś naruszenie 95

    "Boże! w wyroków tajni niezbadany, Błogosław Rusi, Liwie i Koronie!" Rzeczpospolita.... Nie marzyłem nawet, że dożyję tej wspaniałej chwili.... proces JUŻ SIĘ ZACZĄŁ i postępuje SAMORZUTNIE, Rzeczpospolita- ta PRAWDZIWA JUŻ SIĘ OPŁACA,!!! Jak myślicie czemu UE ( Niemcy) inwestują takie sumy poza terytorium UE? BO TO DAJE OLBRZYMIE STOPY ZWROTU Z KAPITAŁU! Czemu zaczynają mówić ,że Nord Stream 2 jest szkodliwy? Bo naz raptem polubili? Pewnie policzyli i okazało się ,że Niemcy większe korzyści czerpią z handlu z Polską niż z Rosją - i bardziej opłaca się realizować POLSKIE interesy

    Odpowiedz
  • Gość(2018-02-21 11:23) Zgłoś naruszenie 175

    Bardzo wątpię by UE zdecydowała się na finansowanie trasy poza jej obszarem, tym bardziej że stabilizacja na Ukrainie pozostawia wiele do życzenia.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz