NBP kupił ponad 100 ton złota. Polska ma teraz większe rezerwy niż Szwecja czy Belgia

5 lipca 2019, 14:03 | Aktualizacja: 15.07.2019, 09:34
Źródło:PAP
Złote sztabki

Złote sztabkiźródło: Materiały Prasowe
autor zdjęcia: ANDRZEJ BARABASZ

W latach 2018-2019 zasoby złota NBP wzrosły o 125,7 ton, do 228,6 ton - podał bank centralny. Blisko połowa polskiego złota zostanie sprowadzona do kraju. Zasoby złota NBP są teraz niemal dwukrotnie większe niż w Szwecji (126 ton), nieco większe niż Belgii (227 tony) i zbliżone do Austrii i Hiszpanii (280 ton).

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (63)

  • Newsroom(2019-07-05 15:31) Zgłoś naruszenie 734153

    Stać nas na to, bo mamy mądry zapobiegliwy i przewidujący rząd PiS, pod kierownictwem Mateusza Morawieckiego ! To jest dowód na to co można zrobić dla dobra Polski jeśli ma się rząd pro polski i rząd uczciwy !

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Jan(2019-07-06 10:48) Zgłoś naruszenie 59250

    Jak wiele można zrobić dla kraju w ciągu 3,5 roku. Bankowość w górę jest teraz w pierwszej 25 banków na świecie i Polska jest w 25 najzamożniejszych krajów świata. Wystarczy tylko odsunąć przeciętniaków od władzy i złodziei wygonić z kraju i dzieją się cuda. Aż miło popatrzeć, brawo Zjednoczona Prawica

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Cycak Cyngelbaum(2019-07-05 14:24) Zgłoś naruszenie 477130

    Brawo! Bardzo dobra decyzja! Najlepiej podwyższyć rezerwy złota do 1000 ton w Polsce bo to da nam niesamowite bezpieczeństwo i stabilny Kurs Złotego w czasie kryzysu! Wiadomo, co jakiś czas powstaje nowy kryzys.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Jestem za PO(2019-07-06 13:01) Zgłoś naruszenie 45438

    Kurcze denerwuje mnie to że PiSowi wszystko za co się weźmie to wychodzi i to jak. Doganiamy państwa Zachodniej Europy wkurza mnie to. Jak wrócimy do władzy to wszystko się skończy.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • asdf(2019-07-05 20:38) Zgłoś naruszenie 29960

    Niemcy kupują złoto jest OK Francja kupuje złoto jest OK Polska kupuje złoto i wychodzi na to że jest to bardzo zła decyzja.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • niestety(2019-07-05 15:43) Zgłoś naruszenie 167269

    Nie rozśmieszajcie ludzi, Polska ma potężne długi przy braku przemysłu, sensownej energetyki oraz nowoczesnych technologii. O jakich rezerwach mowa?

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Cycak Cyngelbaum(2019-07-05 14:23) Zgłoś naruszenie 14633

    Brawo! Bardzo dobra decyzja! Najlepiej podwyższyć rezerwy złota do 1000 ton w Polsce bo to da nam niesamowite bezpieczeństwo i stabilny Kurs Złotego w czasie kryzysu! Wiadomo, co jakiś czas powstaje nowy kryzys!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • news(2019-07-05 14:29) Zgłoś naruszenie 132146

    Będziemy mieć dużo złota i zero wody w kranie. Polska wysycha, rząd nic z tym nie robi. Zero nowych zbiorników retencyjnych, wycinka drzew, coraz więcej betonu i asfaltu.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • złotnik(2019-07-05 14:30) Zgłoś naruszenie 12119

    "Dodano, że blisko połowa polskiego złota zostanie sprowadzona do kraju i będzie przechowywana w skarbcach NBP." Ciekawe czy aby na pewno uda się sprowadzić to złoto...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Passenger(2019-07-05 14:32) Zgłoś naruszenie 5038

    Idzie wojna.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Rene (2019-07-05 14:45) Zgłoś naruszenie 4940

    Doobrze.:) Brytole maja (dane z czerwca 2019 ) 310,5 tony. Jeszcze 90 ton i ich przeganiamy:)

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • asdf(2019-07-05 15:22) Zgłoś naruszenie 3033

    A UK już nam oddało nasze złoto co daliśmy im na przechowanie przed wojną?

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • filip(2019-07-05 23:21) Zgłoś naruszenie 2711

    w 39 złoty był wyjątkowo silną walutą ...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Król Korwin(2019-07-05 19:11) Zgłoś naruszenie 23145

    Opiłków na złoty kibel dla Prezesa starczylo?

    Odpowiedz
  • taka prawda (2019-07-06 19:42) Zgłoś naruszenie 18101

    Wielcy kupują co do doganiają Zachód, aż niedobrze się robi, słuchając tych bzdur. Teraz jest lato, ażeby pracujący rodzic mógł gdziekolwiek posłać swoje dziecko , to niestety , koszty są horendalne. Proste zajęcia komputerowe w ramkach kolonii dziennych od 9 do 18 kosztuja 1300 zł za tydzień. Unia prze po te 15 lat przekazała ogromne srodki na rozwój młodzieży skolnej, gdzie są te pieniądze? Na Zachodzie jest masa możliwości posyłania lataem dziecka na różne kursy i ect., zaś w Polsce nawet samotny robić nie ma takiej możliwości. Ktoś tu pisze o Rosji, w Rosji samotny rodzic oraz rodziny z niskim dochodem , już w marcu dostajepa propozycje kolonii dla dzieci , jak i również wielodzietni. Naokraglo są wciskane jakieś kity o rzekomym dobrobycie, a dobrobyt to właśnie dostęp m in młodzieży i dzieci do różnych form rozwoju oraz wszelkich dóbr publicznych, które w Polsce są wyłącznie dla uprzywilejowanych. Dlatego od tych „ złotych bajek” to się zbiera na wymioty.

    Odpowiedz
  • DAn(2019-07-05 22:15) Zgłoś naruszenie 16107

    Pompowanie balonika..

    Odpowiedz
  • tak się bawią ludzie o złotych zębach(2019-07-05 18:41) Zgłoś naruszenie 14105

    Śmieszny kult średnio użytecznego metalu. Disco-polo ekonomii.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Jarek(2019-07-06 14:43) Zgłoś naruszenie 1138

    Ostatnio też Rosja zakupiła dużo złota i zgadnijcie hehe za ten zaup wielu internautów obwiniało pis😂😂

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz