"Die Zeit": Putin jest dziś skuteczniejszy niż USA i Unia Europejska

10 stycznia 2020, 17:26 | Aktualizacja: 11.01.2020, 08:58
Źródło:PAP
Prezydent Rosji Władimir Putin

Prezydent Rosji Władimir Putinźródło: Materiały Prasowe

Zapowiadając i uzasadniając sobotnią wizytę kanclerz Angeli Merkel w Moskwie, niemiecki tygodnik "Die Zeit" konstatuje, że prezydent Władimir Putin jest obecnie skuteczniejszy na arenie międzynarodowej niż Stany Zjednoczone i Unia Europejska.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (23)

  • Roman K.(2020-01-10 21:15) Zgłoś naruszenie 1627

    Rosja chce podzielić UE zawrzeć osobno z kazdym krajem umowy bilateralne , to lezy w interesie Rosji i Niemiec.- podzielić skłucić bo inaczej czeka Rosję tragedia i to w niedługim czasie ! Nasz region Europa Srodkowo Wschodnia niepodległa uwiera Rosję jak ość w gardle ! Te wysiłki by nasz region uwiązać na łancuchu, za pomocą gazeu i ropy spełzły na niczym. Nasz region wkrótce stanie się nizależny i Rosja nie zarobi ani dolara za gaz i ropę - to kwestia kilkku lat ! Nie kontrluja naszego regionu ani Rosja ani też Niemcy, stąd ta wscieklizna na Kremlu i w Berlinie !

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Newsroom(2020-01-10 18:54) Zgłoś naruszenie 1395

    Niemcy wszystko widzą inaczej niż reszta Europy czy świata ! Wystarczy poczytać niemiecką prasę czy media elektroniczne - panuje istny obłęd ! Niedługo moim zdaniem z tą obłąkaną propagandą,niedługo Niemcy obudzą się z ręką w nocniku !

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Paweł (2020-01-10 19:54) Zgłoś naruszenie 1082

    Europa czytaj Niemcy i Francjia same wchodzą w objęciach Rosji i pociągają za sobą resztę , a Rosji jak ta Rosja zaciera ręce !!!

    Odpowiedz
  • Jan(2020-01-10 19:38) Zgłoś naruszenie 1077

    Niemcy zdradzają NATO i UE z Rosją i się dziwują że czasami Rosja ma gdzieś na prowincji przewagi. Od 2023 r zacznie się wielki kryzys w Rosji a 2030 r wprost katastrofa gospodarcza związana z wyczerpaniem 50 % gazu i ropu i to będzie wielka Smuta i koniec Rosji

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • gdfgdfgdf(2020-01-10 20:15) Zgłoś naruszenie 404

    Rosja ma gigantyczne złoża surowców naturalnych a po wielu latach rządów Putina nadal PKB per capita Rosji jest niższe niż w Rumuni.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Qwest(2020-01-10 19:14) Zgłoś naruszenie 249

    Wyjątkowo profesjonalne rosyjskie służby dyplomatyczne zrównały z ziemią wszystko w Syrii, łącznie z cywilami. Ot, putinowski sukces, którym zachwycają się Niemcy (kasa! kasa! + euroazja) . Makaron następny przebiera nóżkami.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • sid(2020-01-11 00:00) Zgłoś naruszenie 78

    jak mówią Rosjanie Rosja ma jednego sojusznika własna armie,,ta 2 armia na świecie budzi respekt tylko za jaka cenę,utrzymanie takiej armi doprowadza do ubóstwa społeczeństwa,nie pierwszy raz,ZSRR,padło ekonomicznie przez nakłady na armie,rpsja ekonomicznie jest tylko 11 gospodarka świata,tylko ze względu na możliwości i to te możliwości kusza UE,

    Odpowiedz
  • kwas(2020-01-10 22:06) Zgłoś naruszenie 714

    Napiszcie coś o trollach, ruskich onucach bo tak wychował was internet. Najgorsze jest to że MSZ nie ma pomysłu na politykę względem Rosji.Musimy czekać na wytyczne z USA. Szczeniakom przypomnę że kiedyś dostawaliśmy wytyczne z Moskwy.Ci którzy są teraz przy korycie dobrze o tym wiedzą Nigdy nie będziemy samodzielni.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • remick(2020-01-11 09:26) Zgłoś naruszenie 61

    Do tytulu... kto moze to stwierdzic jak nie lewacka merkelowska prasa? Dzis leci do Moskwy przedluzyc pakt Molotow-Ribbetrop.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • gostom(2020-01-11 07:06) Zgłoś naruszenie 42

    W tam Die Zeit ma rację. Ale niestety Niemcy znowu na złej stronie.

    Odpowiedz
  • bkb2(2020-01-11 11:52) Zgłoś naruszenie 41

    Putin popełnia coraz więcej ogromnych błędów. Jednym z nich było zaatakowanie Polski o rzekomy współudział w wywołaniu II WŚ. Tym ruchem Rosja skutecznie odepchnęła od siebie na stałe Ukrainę i Białoruś a także umocniła PIS u władzy w Polsce. Kaczyński dostał prezent na Nowy Rok od Putina i spokojnie wygra wybory Prezydenckie i kolejne Parlamentarne. Do 2015 roku kiedy spółki Gazpromu i innych koncernów rosyjskich finansowały postkomunistyczne Partie w Polsce było to niemożliwe. Dzisiaj kiedy SB-ecy stracili emerytury i polski Rząd skutecznie odcina postkomunę od władzy Putin nie ma już hamulców i wpływu na Polskę. Dlatego taka agresja wobec Polski... USA są naszym największym sojusznikiem i póki tak jest, trzeba tą sytuację wykorzystać do maksimum wbrew temu co mówi Jacek Bartosiak Za czasów Obamy nie byłoby szans na zablokowanie Nord Stream 2, wprowadzenie Polski do programu F-35, wsparcia budowy 3Morza, umowy na dostawy gazu do Ukrainy, egzekwowania 2% na obronność, sankcji na Rosję i nacisku na nią i Chiny aby zablokować ich ekspansję i mieszanie się w sprawy międzynarodowe na Świecie....

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz