Z pomocą nowych środków malezyjskie władze planują sfinansować zasiłki dla pracowników na bezpłatnych urlopach, dopłaty do rachunków za prąd i inne formy pomocy.

W lutym rząd wprowadził pakiet zapomogowy wynoszący równowartość 18,5 mld złotych, który obejmował pomoc dla firm, m.in. przez ulgi podatkowe.

Malezja zgłosiła w poniedziałek 125 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, przy czym większość z nich wiązała się ze zgromadzeniem religijnym w stolicy, Kuala Lumpur, z udziałem około 16 tys. osób z kilku krajów. Nowe przypadki zwiększają całkowitą sumę zainfekowanych do 553. W kraju nie odnotowano żadnego zgonu.

Rzeczniczka tajlandzkiego rządu, Ratchada Thanadirek, poinformowała na Twitterze, że obchodzone między 13 a 15 kwietnia tradycyjne święto Nowego Roku Songkran nie odbędzie się w tych dniach, jednak nie podała nowego terminu.

W środę rząd ma również zdecydować o zamknięciu uniwersytetów, szkół międzynarodowych, aren bokserskich, aren walk kogutów i teatrów w całym kraju, by ograniczyć rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa.

Tajlandia w poniedziałek zgłosiła 33 nowe przypadki zakażeń, co daje łączną liczbę 147 zainfekowanych osób. Jedna osoba zmarła na Covid-19, a 37 zostało wypisanych ze szpitala.(PAP)