RPP obniżyła stopy procentowe do najniższego poziomu w historii

17 marca 2020, 16:00 | Aktualizacja: 17.03.2020, 17:29
Źródło:PAP
Siedziba NBP

Siedziba NBPźródło: ShutterStock

Rada Polityki Pieniężnej obniżyła we wtorek, po raz pierwszy od pięciu lat, referencyjną stopę procentową o 0,50 pkt., do 1,00 proc. w skali roku, poziomu najniższego w historii - wynika z wtorkowego komunikatu Narodowego Banku Polskiego.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (14)

  • elektorat(2020-03-18 02:27) Zgłoś naruszenie 6018

    Zdumiewające jak PiS nie radzi sobie z kryzysem? Widać, że jak kryzys to trzeba wracać do PO, a jak znowu będą pieniądze do rozdawania wybierzemy ponownie PiS

    Odpowiedz
  • czy leci z nami pilot?(2020-03-18 02:06) Zgłoś naruszenie 4216

    PiS już trochę ochłonął z tej paniki jaką miał na początku z powodu własnych zaniedbań i braku reakcji. Teraz chaotycznie i nerwowo reaguje na bieżące wydarzenia nie zdając sobie sprawy z rzeczywistych potrzeb Polaków w kryzysie jak sam ściągnął na Polskę

    Odpowiedz
  • Bodok(2020-03-18 00:00) Zgłoś naruszenie 416

    To nic nie da. 30% mieszkańców UE to ludzie 65+, z czego wielu jest już ciężko chorych. Palacze mają najgorzej. Żadne pieniądze tego nie uratują. Lepiej budować szybkie krematoria albo masowe groby. Polska zmniejszy się. Tych 40 mln do jakoś 30 mln pewnie. Miejmy nadzieję że ten wirus nie zmutuje oraz że nie ma innych efektów ubocznych jak bezpłodność, czy choroba u dzieci.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Koronawirus pokazał, ze król jest nagi(2020-03-18 02:00) Zgłoś naruszenie 3814

    PiS w swoich antypolskich schematach myślenia oderwał się od europejskiej cywilizacji i jej humanitarnych wartości. Egoizm PiS to, by za wszelką cenę utrzymać się przy Korycie +. Kosztem lichych rent, emerytur i byle jakich oszczędności wielu prostych Polaków

    Odpowiedz
  • Andre(2020-03-17 19:04) Zgłoś naruszenie 3521

    Pamiętaj, że twoje pieniądze w banku nie są już tak naprawdę twoje. Stajesz się tylko którymś w kolei wierzycielem.

    Odpowiedz
  • Tadek(2020-03-17 17:28) Zgłoś naruszenie 2718

    Czyli oszczednosci poszly.... Inflacja szaleje... Nadal trzymac pieniadze w banku, aby ktos nimi obracal, czy wziac do domu.... oto jest pytanie ???

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Terminator (2020-03-17 19:07) Zgłoś naruszenie 1930

    Dobra sprawa bo trzeba ratować firmy. LooooooooL.

    Odpowiedz
  • Terminator(2020-03-18 09:25) Zgłoś naruszenie 133

    Teoria głosi, że jeżeli stopy procentowe są obniżane w dobie załamania gospodarki, to dużo bardziej prawdopodobna jest deflacja. Więc ja bym się tak nie cieszył, że teraz wszyscy ruszą po kredyty i będą kupować "apartamenty". Chodzi o to, że mimo mniejszego oprocentowanie, może nie pojawić się wystarczająco duży popyt na kredyty, a przy tym banki to nie instytucje charytatywne i mocno ograniczą podaż kredytów. Mówimy tu o sytuacji zmniejszenia stóp, przy jednoczesnym wpadnięciu w recesję. Także powodzenia w windowaniu cen.

    Odpowiedz
  • Terminator (2020-03-17 19:40) Zgłoś naruszenie 1127

    Dodatkowo pilnie potrzebny jest pakiet stymulacyjny dla gospodarki Polskiej i finansowa pomoc dla starszych, chorych i biednych ludzi!!! LoooooooooL.

    Odpowiedz
  • Terminator (2020-03-17 20:25) Zgłoś naruszenie 919

    Klucz do pokonania tego niebezpiecznego Koronawirusa i tego kryzysu gospodarczego to Solidarność Narodowa i dyscyplina a nie egoizm!!! Polacy, pomagajmy sobie nawzajem bo to jedyny klucz do naszego sukcesu w tych bardzo trudnych czasach!!!

    Odpowiedz
  • ratka(2020-03-17 22:57) Zgłoś naruszenie 30

    Coś tam mówiliście ostatnio gęsto o spadkach cen nieruchomości? A nie, chyba się przesłyszałem....

    Odpowiedz