"Jesteśmy gotowi, aby zrealizować jeden z naszych kluczowych celów na ten rok, czyli dołączyć do grona spółek publicznych. Miło mi poinformować, że już 17 czerwca Live Motion Games zadebiutuje na NewConnect. Wejście na giełdę to także zwieńczenie niedawno przeprowadzonej oferty publicznej akcji Live Motion Games, która cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem inwestorów" - powiedział prezes Michał Kaczmarek, cytowany w komunikacie.

Dodał, że pozyskane środki spółka przeznacza na produkcję i marketing kilku tytułów, z których cztery powinny pojawić się na rynku jeszcze w tym roku.

"Zakładamy, że w pierwszej kolejności przekażemy graczom 'Builder Simulator', przy którym to projekcie pełnimy rolę zarówno producenta, jak i wydawcy" - dodał prezes.

Równolegle spółka pracuje nad kilkoma innymi autorskimi tytułami, w tym: "Chernobyl Liquidators" oraz "Bakery Simulator".

W czerwcu br. studio udostępniło na platformie Steam kartę do swojej najnowszej produkcji na PC - "Uboat Mechanic Simulator".

"Nasz najnowszy projekt umożliwi graczom wcielić się w rolę mechanika łodzi podwodnych. Grę dedykujemy nie tylko fanom podwodnego świata, ale i wszystkim miłośnikom gier wideo" - podsumował prezes.

Live Motion Games prowadzi działalność na rynku gier wideo. Studio zajmuje się produkcją gier komputerowych na platformę Steam. Spółka powstała w 2017 roku. Jej wiodącym akcjonariuszem jest notowany na GPW wydawca i producent gier komputerowych - PlayWay.

(ISBnews)