Świat/Brexit

22.02.2019, 13:04

Już dziewięciu posłów odeszło z brytyjskiej Partii Pracy

Ian Austin jest dziewiątym posłem Partii Pracy, który zrezygnował w tym tygodniu z członkostwa w ugrupowaniu. Jak tłumaczył w piątek, podjął taką decyzję sprzeciwiając się "kulturze ekstremizmu, antysemityzmu i braku tolerancji" w tej partii.

22.02.2019, 11:01

Szef brytyjskiego MSZ przekonuje, że brexit to nie rozwód

Brytyjski minister spraw zagranicznych Jeremy Hunt przekonuje w piątek w rozmowie z niemieckim dziennikiem "Frankfurter Allgemeine Zeitung", że brexit to nie rozwód. Wystąpienie Zjednoczonego Królestwa z UE zmienia tylko prawne relacje z instytucjami unijnymi

21.02.2019, 16:13

Corbyn ostrzega przed "bardzo poważnym" ryzykiem brexitu bez umowy

Lider brytyjskiej opozycyjnej Partii Pracy Jeremy Corbyn ostrzegł w czwartek przed "bardzo poważnym" ryzykiem wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej bez umowy, oceniając, że premier Theresa May "stała się zakładnikiem zdecydowanych zwolenników brexitu".

20.02.2019, 21:17

Tusk: Brexit bez żadnej umowy jest nie do zaakceptowania

Mam nadzieję, że po brytyjskiej stronie też jest świadomość, że brexit bez żadnej umowy jest nie do zaakceptowania; jeśli Brytyjczycy nie zdążą przygotować sensownego wariantu, zawsze pozostaje możliwość przeciągnięcia w czasie negocjacji; lepsze to niż rozwód bez porozumienia - stwierdził Donald Tusk.

19.02.2019, 19:43

Honda zamknie fabrykę samochodów w Wielkiej Brytanii

Japoński producent samochodów Honda poinformował we wtorek o planach zamknięcia do 2021 roku fabryki w angielskiej miejscowości Swindon, gdzie rocznie produkowanych jest ok. 160 tys. pojazdów. Zwolnienia obejmą ok. 3,5 tys. osób.

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>