Świat/Brexit

20.06.2019, 08:00

Jak najlepiej rozegrać Brexit? Prognozy dla funta szterlinga

Ponieważ rynki funkcjonują w oparciu o oczekiwania, możliwość, że Boris Johnson zostanie premierem Wielkiej Brytanii była brana pod uwagę już od jakiegoś czasu. Po porażce przywództwa Theresy May narracja na rynku przez ostatnich kilka tygodni zmieniła się w kierunku niekorzystnym dla funta szterlinga, a dwa najbardziej prawdopodobne scenariusze to twardy Brexit lub rząd Corbyna.

11.06.2019, 14:26

Kto zastąpi Theresę May? Brytyjskie media są pozbawione entuzjazmu

Wtorkowe wydania brytyjskich mediów wskazują na brak przekonujących argumentów w rozpoczętym wyścigu o przywództwo w Partii Konserwatywnej, podkreślając, że przed następcą premier Theresy May stoi trudne zadanie, wymagające wyjątkowej zręczności politycznej.

10.06.2019, 19:09

Gra w obietnice podatkowe. Kto zostanie liderem torysów?

Ubiegający się o stanowisko premiera W.Brytanii minister środowiska Michael Gove oświadczył, że jeśli zostanie następcą Theresy May, to nie obniży podatków dla bogatych; Boris Johnson, który również chce zostać szefem rządu, zapowiedział, że podniesie najwyższy próg podatkowy.

07.06.2019, 15:20

W. Brytania: Johnson nie będzie sądzony w sprawie brexitu

Sędziowie londyńskiego Wysokiego Trybunału zadecydowali w piątek, że nie będą sądzili Borisa Johnsona, byłego szefa MSZ Wielkiej Brytanii, a obecnie kandydata na premiera. Odrzucilii próbę postawienia go w stan oskarżenia w sprawie kampanii przed referendum o brexicie.

07.06.2019, 08:35

W. Brytania: Partia Brexitu wciąż bez mandatu w Izbie Gmin

Opozycyjna Partia Pracy została w piątek ogłoszona zwycięzcą wyborów uzupełniających do Izby Gmin w Peterborough na wschodzie Anglii, minimalnie wyprzedzając eurosceptyczną Partię Brexitu Nigela Farage'a, która była zdecydowanym faworytem bukmacherów.

06.06.2019, 06:00

Wpływ brexitu na międzynarodową pozycję funta

Funt był i jest szczególną walutą, rządzącą się swoimi prawami. Jego specyfika nie zwalnia nas od pytania o wpływ brexitu na międzynarodowy status brytyjskiej waluty. Nie brakuje scenariuszy kasandrycznych. Wiele wskazuje jednak na to, że rola funta nie ulegnie większym zmianom.

04.06.2019, 08:18

Polacy w obliczu brexitu: nikt nas stąd przecież nie wyrzuci

– Na razie oficjalnie nie ma jeszcze żadnych zakazów, nie zmieniły się procedury w urzędach, jednak od dłuższego czasu dzieją się dziwne rzeczy. Minimum rok trwa wyrabianie legitymacji ubezpieczeniowej. Zakładanie konta stało się też bardzo utrudnione. Trzeba przedstawiać więcej dokumentów. Nie w każdym banku jest tak samo, jednak to coraz bardziej powszechny problem – mówi pochodząca z Bydgoszczy Katarzyna, która pracuje w Belfaście jako barmanka.

02.06.2019, 19:32

Trump: Farage powinien negocjować brexit z UE

Prezydent USA Donald Trump oświadczył w wywiadzie dla "Sunday Timesa", że lider eurosceptycznej Partii Brexitu Nigel Farage powinien zostać brytyjskim negocjatorem ds. wyjścia z UE. Dodał, że byłby gotów poprzeć bezumowne opuszczenie Wspólnoty przez W. Brytanię.

01.06.2019, 14:49

Trump krytykuje May w sprawie brexitu i popiera Johnsona

Prezydent USA Donald Trump skrytykował w wywiadzie dla dziennika "The Sun" brytyjską premier Theresę May za to, że "pozwoliła UE trzymać wszystkie karty" w negocjacjach dotyczących brexitu i poparł kandydaturę byłego szefa MSZ Borisa Johnsona na jej następcę.

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>