Świat/Brexit

13.12.2018, 07:20

Brytyjska opozycja atakuje May. Mimo jej zwycięstwa ws. wotum nieufności

Politycy największych partii politycznych krytykowali w środę premier Theresę May, wskazując, że głosowanie nad wotum nieufności ujawniło podziały w rządzącej Partii Konserwatywnej. Z kolei wspierająca rząd Demokratyczna Partia Unionistów (DUP) była ostrożna w deklaracjach dot. przyszłości.

12.12.2018, 18:43

Szczyt unijny ma dać odpowiedź na brytyjskie wątpliwości ws. Brexitu

Rozpoczynający się w czwartek szczyt UE w Brukseli ma dać odpowiedź na wątpliwości Londynu ws. Brexitu. Premier Theresa May ma przekazać unijnym przywódcom, jakich dodatkowych gwarancji oczekuje od Brukseli, a przywódcy mają zdecydować, czy są w stanie ich udzielić.

12.12.2018, 17:42

Morawiecki: Życzyłbym sobie, żeby Wielka Brytania została w Unii

Życzyłbym sobie, żeby Wielka Brytania została w Unii Europejskiej - oświadczył w środę w Sejmie premier Mateusz Morawiecki. Zaapelował do szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska, "żeby nie igrał z ogniem i nie grał na twardy Brexit", bo "to wielkie ryzyko" dla Polaków mieszkających na Wyspach.

12.12.2018, 16:08

Szef IATA: ograniczenie skutków Brexitu ważne dla linii lotniczych

Brexit nie jest dobrą wiadomością dla branży lotniczej; jeśli cokolwiek ograniczy jego skutki, będzie to dobra wiadomość dla linii lotniczych - powiedział w środę dyrektor generalny Zrzeszenia Międzynarodowego Transportu Lotniczego (IATA) Alexandre de Juniac.

12.12.2018, 14:47

Tusk: Na szczycie UE "27" wysłucha May i przyjmie konkluzje ws. Brexitu

Podczas rozpoczynającego się w czwartek szczytu UE "27" wysłucha oceny premier W. Brytanii Theresy May w sprawie sytuacji dotyczącej Brexitu, a później spotka się w swoim gronie i przyjmie odpowiednie wnioski - poinformował szef Rady Europejskiej Donald Tusk w liście do przywódców.

11.12.2018, 13:48

Brytyjskie media: Jesteśmy o krok bliżej chaotycznego brexitu

Brytyjskie media ostrzegły we wtorek, że rządowa decyzja o odłożeniu głosowania nad umową o wyjścia kraju z Unii Europejskiej nie rozwiązuje głębszych problemów wokół brexitu i zwiększa ryzyko przypadkowego wyjścia ze Wspólnoty bez jakiegokolwiek porozumienia.

11.12.2018, 13:15

Głosowanie ws. brexitu odbędzie się przed 21 stycznia

Rzecznik brytyjskiej premier Theresy May poinformował we wtorek, że odłożone w czasie głosowanie ws. proponowanej umowy wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej odbędzie się przed 21 stycznia 2019 roku.

10.12.2018, 17:35

Funt w cieniu Brexitu. Możliwy czarny scenariusz dla brytyjskiej waluty

Miesiącami negocjowana umowa dotycząca warunków opuszczenia Unii Europejskiej nie będzie głosowana w brytyjskim parlamencie. Premier May będzie prawdopodobnie chciała renegocjować warunki porozumienia w Brukseli, by zwiększyć szansę przyjęcia go przez Izbę Gmin. Jeżeli ten proces zakończy się porażką, to poważnie wzrośnie ryzyko fatalnego dla funta scenariusza - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

10.12.2018, 13:51

Brytyjskie media: To najtrudniejszy tydzień rządów May

Brytyjskie media oceniły w poniedziałek, że wobec możliwej porażki w głosowaniu w Izbie Gmin nad umową wyjścia z UE i ryzyka walki o przywództwo w Partii Konserwatywnej premier Theresę May czeka najtrudniejszy tydzień od objęcia przez nią urzędu.

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>