"Cały czas intensywnie pracujemy nad rozwiązaniami, które pomogą branży turystycznej przetrwać. To nie tylko rozwiązania przygotowane w #tarczaantykryzysowa, ale wiele innych zapisów szczegółowych-rozporządzeń, które wspierają przedsiębiorców" - napisał na Twitterze wiceminister.

"Mimo trudnej dziś dla branży turystycznej sytuacji, jestem optymistą i mam nadzieję, że latem turystyka ruszy, najszybciej krajowa. W tej chwili przewodnicy są jedną z najbardziej poszkodowanych grup. Za kilka tygodni fala zachorowań opadnie i wrócą turyści" - ocenił Gut-Mostowy.

Rzecznik rządu Piotr Müller zapowiedział w rozmowie z PAP, że projekt dotyczący tzw. tarczy antykryzysowej zostanie przyjęty przez Radę Ministrów w środę w trybie obiegowym.

Rządowym projektem pakietu antykryzysowego, nazywanym Tarczą Antykryzysową, w piątek ma się zająć Sejm. Projekt to odpowiedź rządu na kryzys wywołany panującą epidemią koronawirusa.

18 marca br. odbyła się Rada Gabinetowa, poświęcona pakietowi pomocowemu dla gospodarki w związku z negatywnymi skutkami epidemii koronawirusa. Po posiedzeniu, premier Mateusz Morawiecki poinformował o powstaniu projektu pod nazwą: Gospodarcza i społeczna tarcza antykryzysowa dla bezpieczeństwa przedsiębiorstw i pracowników w związku z pandemią wirusa SARS-Cov-2. Szacunkowa wartość pakietu to ok. 212 mld zł.

Tzw. "tarcza antykryzysowa" opiera się na pięciu filarach. Tworzą je: obrona przed utratą miejsc pracy, wsparcie dla służby zdrowia, bezpieczeństwo systemu finansowego, wsparcie dla przedsiębiorców i inwestycji publicznych.(PAP)

Autor: Radosław Jankiewicz