"Cieszymy się, że nasi bankowi partnerzy docenili wysoki potencjał GK Murapol. W tych niewątpliwie trudnych dla branży czasach, ograniczonego dostępu do kredytów hipotecznych, istotnych spadków sprzedaży nowych mieszkań oraz ogólnej niepewności klientów GK Murapol udowadnia swoją odporność na kryzys, jednocześnie inwestując w przyszły rozwój. Tym samym pragnę podziękować naszemu konsorcjum bankowemu tj. Bankowi Pekao SA i Santander Bank Polska SA za dogodne i elastyczne warunki nowego finansowania działalności Grupy Murapol, które udało nam się wspólnie wypracować. Pozyskane środki posłużyły całkowitemu refinansowaniu obecnego zadłużenia i pozwolą na dalsze umocnienie wiodącej pozycji Grupy Murapol na polskim rynku deweloperskim poprzez inwestycje w bank ziemi oraz bieżące projekty deweloperskie" - powiedział CFO i członek zarządu Grupy Murapol Przemysław Kromer, cytowany w komunikacie.

Zakończony z sukcesem projekt refinansowania pozwala utrzymać koncentrację całego długu grupy w jednym konsorcjum bankowym oraz zachować elastyczność wykorzystania środków ze względu na otwarty charakter finansowania. Agentem konsorcjum jest Bank Pekao, który współpracował z Grupą Murapol w ramach poprzedniego refinansowania, a obydwa banki poznały spółkę, jej model biznesowy i unikatowe atrybuty podczas podejścia do IPO w 2021 roku, podkreślono.

Reklama

Murapol jest ogólnopolskim deweloperem działającym w obszarze budownictwa mieszkaniowego. W 2021 r. sprzedał 4 532 lokale.

(ISBnews)