Biznes/Ekologia

29.05.2018, 06:55

Bieńkowska: Diesle są skończone. Za kilka lat znikną zupełnie

Unijni konsumenci mogą zrobić tak samo dużo, jak instytucje nadzorujące, żeby przyspieszyć przejście lokalnego sektora motoryzacyjnego do epoki napędu elektrycznego zapowiadanej przez Teslę – twierdzi unijna komisarz ds. rynku wew., przemysłu i przedsiębiorczości Elżbieta Bieńkowska.

28.05.2018, 18:35

Skąd pożary na wysypiskach śmieci? Rząd się tym zajmie

Porządek wtorkowego posiedzenia rządu, na polecenie premiera Mateusza Morawieckiego, został uzupełniony o informację ministra środowiska Henryka Kowalczyka ws. niewyjaśnionych pożarów wysypisk śmieci - poinformowała PAP w poniedziałek rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska.

28.05.2018, 15:20

Wiceminister środowiska: Zero tolerancji dla mafii śmieciowej

"Zero tolerancji dla mafii śmieciowej" - ogłosił wiceminister środowiska Sławomir Mazurek w Zgierzu (Łódzkie), gdzie od piątku trwa gaszenie pożaru składowiska odpadów. "Będziemy ścigać sprawców tego typu przestępstw. Już trwają prace, aby luki w prawie likwidować" - zapowiedział.

28.05.2018, 06:08

Europejska motoryzacja ma kłopoty z wydechem

Działające w Europie koncerny samochodowe są w potrzasku. Spadek sprzedaży aut z silnikiem Diesla zapowiada, że producenci mogą nie spełnić norm emisji CO2. Podejmują decyzje o ograniczeniu produkcji diesli, idą za tym zwolnienia pracowników.

24.05.2018, 15:34

Rodziny dotknięte skutkami zmian klimatu skarżą UE do sądu

Osiem rodzin z UE oraz po jednej z Kenii i Fidżi zaskarżyło UE do sądu, domagając się unieważnienia aktów prawnych Wspólnoty dot. polityki klimatycznej - poinformowała Koalicja Klimatyczna. Zdaniem skarżących ambicje klimatyczne Unii, w tym redukcja emisji CO2, są niewystarczające.

17.05.2018, 13:38

Powstaje zespół ekspertów ds. Puszczy Białowieskiej

W czwartek formalnie powołamy zespół ds. Puszczy Białowieskiej z udziałem szeregu ekspertów - poinformował tego dnia minister środowiska Henryk Kowalczyk. Wyraził nadzieję, że zespół wypracuje plan ochrony dla puszczy.

15.05.2018, 21:34

Rząd chce budować płot zabezpieczający przed dzikami z ASF

Decyzja rządu ws. budowy płotu zabezpieczającego przed dzikami z ASF na wschodniej granicy Polski będzie pozytywna - powiedział minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel. Dodał, że większość ekspertów uważa budowę zapory za słuszną.

15.05.2018, 16:33

Paliwa stałe na celowniku: "Absolutny cel rządu"

Absolutnym celem rządu jest, by do końca tego roku obowiązywały przepisy, które będą regulowały standardy paliw stałych - powiedział we wtorek w Katowicach pełnomocnik rządu ds. programu "Czyste powietrze" Piotr Woźny.

15.05.2018, 15:34

Canete: UE chce przyjechać na COP24 ze spełnionymi zobowiązaniami

Komisja Europejska pracuje nad tym, aby na jesienny COP24 w Katowicach UE przyjechała ze spełnionymi zobowiązaniami i najbardziej ambitnymi z możliwych celami klimatycznymi – powiedział w Katowicach unijny komisarz ds. energii i klimatu Miguel Arias Canete.

15.05.2018, 15:29

Canete: pakiet implementacyjny i finansowanie - wyzwaniami COP24

Pakiet implementacyjny do Porozumienia Paryskiego i kwestie związane z pomocą w tym zakresie dla biedniejszych państw - to główne cele tegorocznego szczytu klimatycznego w Katowicach - mówił we wtorek w tym mieście komisarz ds. klimatu Miguel Arias Canete.

11.05.2018, 14:31

Niemieccy ekolodzy znów próbują wstrzymać prace nad Nord Stream 2

Niemiecka organizacja środowiskowa NABU złożyła wniosek w Wyższym Sądzie Administracyjnym w Greifswaldzie o sądowy nakaz wstrzymania budowy gazociągu Nord Stream 2, którego budowa ma się rozpocząć w przyszłym tygodniu - poinformowała w piątek agencja dpa.

10.05.2018, 20:30

Chcemy wyeliminować pseudoschroniska, na których bogacą się źli ludzie [WYWIAD]

- Jeśli empatia wobec zwierząt jest ideologią, to tak, jestem ideologiem. I niech mi pan nie wmawia, że chcę zakazać uboju. Ja po prostu zastanawiam się, czy takie postulaty nie pojawią się za kilkanaście lat – w wywiadzie dla Roberta Mazurka mówi Krzysztof Czabański dziennikarz, publicysta, od 2016 r. przewodniczący Rady Mediów Narodowych.

10.05.2018, 09:54

Statki ograniczają emisje CO2. Kto na tym zarobi, a kto straci?

Po raz pierwszy limitami emisji CO2 zostanie objęty transport morski. Branża wprowadza alternatywne napędy, które ograniczą wykorzystanie ropy naftowej. W polskich stoczniach budowane są promy hybrydowe, wśród nich jednostka, która będzie największą tego typu na świecie.

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>