„Projekt uchwały dotyczący zmiany statutu spółki i uprawnienia zarządu do emisji do 1.164.632 akcji jest jedynie propozycją, by umożliwić zarządowi spółki posiadanie elastycznej opcji finansowania dynamicznego rozwoju grupy Integer w przyszłości” – dodał.

Brzoska poinformował, że zarząd Integer.pl uważa, że obecny poziom kursu nie odzwierciedla fundamentalnej wartości spółki i przy obecnym kursie nie rozważa przeprowadzenia emisji akcji.

>>> Czytaj też: Paczkomaty Inpostu podbiją USA? Integer planuje ekspansję w Ameryce Północnej

Grupa prowadzi prace związane z IPO spółki InPost oraz z dokapitalizowaniem spółki easyPack.

„Potencjalna emisja akcji w przyszłości byłaby jedynie uzupełnieniem tych źródeł” – napisał Brzoska.

W czwartek w Integer poinformował o zwołaniu na 1 czerwca ZWZ, które miało m.in. podjąć uchwałę w sprawie podwyższenia kapitału docelowego przez upoważnienie zarządu do emisji do 5,8 mln akcji z wyłączeniem prawa poboru (wobec 936 tys. obecnie) do końca 2018 r.

>>> Czytaj też: Panika w polskim e-commerce. Amazon ma w 2016 roku apetyt na Polskę

Po tej informacji kurs spółki zaczął mocno spadać, by na koniec dnia stracić ok. 12 proc.

Po zamknięciu sesji zarząd skorygował komunikat i projekty uchwał na walne zgromadzenie, znacząco zmniejszając skalę nowego kapitału docelowego. W poprawnej wersji upoważnienie do emisji ma on wzrosnąć z 936 tys. akcji do 1,165 mln akcji.

Zarząd Integera będzie mógł zadecydować o wydawaniu akcji w zamian za wkłady niepieniężne.

Z uzasadnienia uchwał wynika, że zarząd chce dysponować elastycznymi narzędziami pozyskiwania środków finansowych oraz mieć możliwość przejmowania innych podmiotów.