Netflix wchodzi do Polski. Czy to koniec tradycyjnej telewizji?

19 sierpnia 2015, 09:55 | Aktualizacja: 22.08.2015, 13:02
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polacy lubią filmy i seriale w sieci, ale nie lubią za nie płacić

Polacy lubią filmy i seriale w sieci, ale nie lubią za nie płacićźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Czy Netflix zrobi z polską telewizją to, co bohater serialu „House of Cards” z politycznymi wrogami? Bliski start serwisu w Polsce cieszy widzów. Rynek telewizyjny powinien zacząć się bać

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (9)

  • Grzesiek(2015-08-20 12:20) Zgłoś naruszenie 10

    w kwestii polskich seriali. Prawda jest taka, że sama telewizja wychowała rzesze debilnych widzów, którzy nie rozumieją ambitnych, sensownych i konkretnych seriali jakie jeszcze kilka lat wstecz były kręcone. Na chwilę obecną w tej wielkiej kupie serialowego g...wna w postaci P jak Pedał, Ku Klux KLAN, Na Oddzielnej, Barwy Pedalstwa itp. itd. trudno szukać filmów w stylu Pit Bulla, Sfory, Oficera, Gliny, Determinatora, Fali Zbrodni itp. itd. Życzę NetFlixowi jak najlepiej. Bo jest on szansą na to, że ten chłam z telewizji jak i telewizja w obecnej formie pójdzie na śmietnik historii bo tam jest jest miejsce, jeżeli ma ona wyglądać tak jak wygląda obecnie.

    Odpowiedz
  • Joss(2015-08-20 10:05) Zgłoś naruszenie 00

    „kochamy polskie seriale” ?? Ja to bym chętnie dopłacił aby polskich gniotów typu "M jak miłość" nie było w ofercie Netflixa. Totalny badziew.

    Odpowiedz
  • K(2015-08-19 17:55) Zgłoś naruszenie 00

    Wydaje mi się, że Netflix z łatwością przejmie polski rynek. Polskie seriale oglądają juz głównie emeryci. Młody widz coraz mniej rozumie koncepcję telewizji i ramówki. Wszystko musi być natychmiast i online. Tak dziś pomyślałem, że telewizję można porównać do telefonii stacjonarnej. Nikomu to już niepotrzebne i ludzi trzyma jedynie przyzwyczajenie. Żenujący poziom polskich produkcji tylko pomoże Netflix, a polskie platformy VOD z abonamentem w rozsądnej cenie właśnie takie szmiry proponują. Myślę, że nawet starsi zamiast płacić za kablówki, wybiorą coś lepszego i na miarę współczesności.

    Odpowiedz
  • Bec-Walski(2015-08-19 18:11) Zgłoś naruszenie 01

    Jesli Netflix bedzie oferowal w Polsce to co oferuje w USA - czyli glownie filmy znalezione na smietniku, to TVP bedzie miala dlugi I latwy zywot.. Okrzyczane seriale House of Cards czy Breaking Bad to zalosne wyjatki. Poza tym Netflix daje szanse obejrzenia Idy i paru tzw niezaleznych filmow propagujacych mniejszosci seksualne i nude z dziedziny filmowej poprawnosci politycznej, A poza tym starocie i nudy na pudy...

    Odpowiedz
  • jack(2015-08-19 23:30) Zgłoś naruszenie 00

    netflix od razu przejmie polski rynek - w Polsce nie ma praktycznie konkurencji biorac pod uwage jakos uslug

    Odpowiedz
  • jack(2015-08-19 23:35) Zgłoś naruszenie 00

    netflix od razu przejmie polski rynek - w Polsce nie ma praktycznie konkurencji biorac pod uwage jakos uslug, a jak ktos nie oglada wogole TV tak jak ja to niech poprosi TVP o zaloznie plomby na gniazdku telewizyjnym w telewizorze i "do widzenia" z placeniem abonamentu telewizyjnego "za mozliwosc odbioru", bo jak jest plomba to takiej mozliwosci nie ma :P flaszke za tipsa postawicie mi pozniej :P

    Odpowiedz
  • Rad(2015-08-20 23:19) Zgłoś naruszenie 00

    Kilku lokalnych właścicieli treści będzie musiało zrewidować swoje horrendalne cenniki. To będzie ich boleć...

    Odpowiedz
  • jan___(2015-09-13 23:45) Zgłoś naruszenie 00

    "Netflix jest platformą płatną. W Stanach podstawowy pakiet kosztuje 7,99 dol., czyli ok. 30 zł, a to się może okazać dla polskiego widza za dużo – ostrzega Gruszka i dodaje, że zgodnie z badaniami GfK Polonia tylko zaledwie jeden na czterech widzów telewizyjnych jest gotowy dodatkowo płacić za możliwość oglądania filmów i seriali. – I to niekoniecznie aż taką sumę. "

    ehhh, Pani Gruszka, problemem nie jest to ze u nas cena 30zl/m jest za duza, tylko problemem jest zazwyuczaj to ze u nas cena bedzie 2x wyzsza niz w usa i bedzie zawierac 4x mniej materialu, i to jest zazwyczaj problem, a nie to ze bedziemy miec ceny jak w USA, ceny jak w USA to my bysmy chcieli miec, zapewnniam Pania, wielu z nas by chcialo meic ceny jak w USA (o zarobkach nie wspominajac rzecz jasna).

    Odpowiedz
  • MARCO(2015-11-11 22:16) Zgłoś naruszenie 00

    nareszcie w POLSCE!!!PLATFORMY BEDA MIALY PROBLEM!JA OD RAZU WYKUPUJE ABONANENT NAWET NA KILKA LAT.PA PA CP I NC+.POZDRAWIWM KINOMANIAKOW.

    Odpowiedz