Lifestyle/Psychologia

14.06.2018, 12:45

Badanie GUS: biedne Podlasie jest szczęśliwsze od innych regionów Polski

Mimo gorszych warunków materialnych niż w bogatszych regionach, niższych płac, mieszkańcy województwa podlaskiego są bardziej zadowoleni z życia, niż mieszkańcy innych części kraju - wynika z danych statystycznych GUS. Cenią warunki przyrodnicze, kontakty społeczne i tradycję - w tym religijność.

08.06.2018, 06:30

Chcesz być kreatywny? Powinieneś wprowadzić do swojego życia te nawyki

Kreatywność postrzega się jako magiczną właściwość, do której dostęp mają tylko wybrani. To błędne przekonanie. Można pobudzać swoją kreatywność. Na przykład poprzez wprowadzenie do swojej codziennej rutyny konkretnych nawyków. Najważniejsze z nich przytacza portal Quartz.

29.05.2018, 06:30

Na przekór stereotypom. Mieszkańcy miast i wsi w USA są do siebie bardziej podobni, niż się wydaje

Powszechne, szczególnie w odniesieniu do USA, jest przekonanie o głębokich kulturalnych różnicach pomiędzy miastami i wsiami. Rzeczywiście, większość Amerykanów jest przekonana, że ludzie żyjący w odmiennym środowisku od ich własnego, wyznają zupełnie inne systemy wartości – wynika z sondażu przeprowadzonego przez Pew Research Center, który przytacza portal Quartz.

21.05.2018, 08:34

Nad brzegiem rzeki. 500 plus zakotwiczyło oczekiwania społeczne

Nie tak dawno wielu entuzjastów programu „Rodzina 500 plus” zachwycało się wzrostem liczby urodzeń. Wbrew głosom ekspertów i zdrowemu rozsądkowi bardzo wiele osób wyższą liczbę urodzeń przypisywało jednoznacznie dobroczynnemu oddziaływaniu promesy 500 zł na rozrodczość. Liczba urodzeń przestała rosnąć. „Jeśli masz wroga, usiądź na brzegu rzeki i czekaj, aż jego ciało spłynie nią w dół” – mawia podobno chińskie powiedzenie.

13.04.2018, 08:20

Bóg mnie kupił. Za gotówkę [WYWIAD]

Dla mnie katolik to ktoś, kto widzi potrzeby innych, reszta to zombi, tylko udają katolików. Prawdziwy chrześcijanin interesuje się drugim człowiekiem - w rozmowie z Robertem Mazurkiem mówi ks. Adam Jabłoński.

30.03.2018, 18:35

Wróbel: Komercja pożarła święta. Ale nie wszystkie [OPINIA]

Religia religią, ale ja nie wyznaniowo, a raczej obywatelsko na liście ulubionych świąt na trzeciej pozycji umieszczam wigilię Bożego Narodzenia, na drugiej Środę Popielcową, a na pierwszej, jednak, Wielki Piątek. Rzecz jasna, jeśli ktoś szczególnie dba o oryginalność, może wybierać pomiędzy nocą Kupały, Dniem Hutnika i urodzinami Roberta Lewandowskiego, chociaż tradycyjne polskie święta zupełnie wystarczają, aby zastanowić się, po co „to wszystko”.

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>