• 1

  Allegro - jak kupować na raty? Przewodnik krok po kroku

  Opcja „kupuj na raty” umożliwia użytkownikom Allegro robienie zakupów w dowolnym momencie. To rozwiązanie przydaje się szczególnie w przypadku wydatków, które pojawiły się nieplanowane, a na których pokrycie nie wystarczą nam środki zgromadzona na koncie bankowym. Z płatności ratalnych można skorzystać w przypadku zakupów o łącznej wartości zawierającej się w przedziale od 300 złotych do 20 tysięcy złotych.

  »
 • 6

  Coraz bliżej oddzielnego budżetu dla strefy euro

  Szefowa Międzynarodowego Funduszu Walutowego Christine Lagarde poparła w czwartek w Luksemburgu koncepcję odrębnego budżetu dla strefy euro. Zarekomendowała też budowanie w unii monetarnej fiskalnych buforów na czasy kryzysu.

  »
 • 1

  DZIEŃ NA GPW: Spadki indeksów; WIG 20 relatywnie lepszy od szerokiego rynku

  Czwartkowa sesja zakończyła się spadkami. Z głównych indeksów najlepiej radził sobie WIG 20, większe zniżki dotknęły zaś mWIG 40 i sWIG 80. Wśród blue chipów najmocniej wzrósł Cyfrowy Polsat, spadkom przewodziło CCC.

  »
 • 6

  DZIEŃ NA RYNKACH: Spadki na Wall Street, nadal ciążą obawy o handel

  Na Wall Street przewaga sprzedających, wobec nieustających obaw o skutki globalnej wojny handlowej. Wycena funta rośnie, po jastrzębim wyniku głosowania ws. stóp proc. w Banku Anglii. Ropa na wyraźnych minusach wobec rosnących szans na wzrost podaży w OPEC+.

  »
 • 1

  DZIEŃ NA FX: FI: Złoty jest słaby, ale powinien odrabiać straty; rentowności spadają

  Złoty jest słaby i podatny m.in. na nieprzewidywalne zmiany sentymentu związane z globalną polityką handlową, jednak powinien w dłuższej perspektywie odrabiać straty - oceniają ekonomiści. Dodają, że na polski rynek długu wrócił popyt zagraniczny i rentowności powinny spadać.

  »
 • 11

  Z gotówką przez granicę - o czym trzeba wiedzieć

  Wybierasz się na zagraniczny urlop lub na większe zakupy do innego państwa i wolisz polegać na gotówce, niż np. na przekazach pieniężnych lub płaceniu kartą? Jeśli chcesz przekroczyć granicę z kwotą przekraczającą równowartość 10 tys. euro, zgłoś ten zamiar celnikom bądź straży granicznej, by uniknąć kłopotów.

  »
 • 4

  Polacy inwestują w fundusze inwestycyjne i mieszkania

  Najnowszy raport o stabilności systemu finansowego poza tradycyjnym potwierdzeniem solidności banków i potrzeby dalszej restrukturyzacji SKOK-ów przynosi ciekawe dane o innych częściach rynku finansowego. W 2017 roku aktywa funduszy inwestycyjnych sięgnęły rekordowych 303 mld zł. Również rynek mieszkaniowy był w fazie ekspansji.

  »
 • 3

  Polskie urzędy chcą być bezgotówkowe. 60 proc. zainstaluje terminale

  Do Programu upowszechniania płatności bezgotówkowych w jednostkach administracji publicznej, realizowanego przez Krajową Izbę Rozliczeniową (KIR) we współpracy z Ministerstwem Przedsiębiorczości i Technologii przystąpiło ponad 1,5 tys. urzędów, tj. 60% wszystkich w Polsce, podał KIR.

  »
 • 5

  Trzy miesiące aresztu dla Piotra B., podejrzanego ws. GetBack

  Sąd Rejonowy dla Warszawy–Śródmieścia w Warszawie zdecydował o aresztowaniu na okres trzech miesięcy Piotra B., podejrzanego ws. GetBack - poinformowała we wtorek PAP rzeczniczka Prokuratury Regionalnej w Warszawie prok. Agnieszka Zabłocka-Konopka.

  »
 • 5

  Trzy miesiące aresztu dla byłego prezesa GetBack

  Sąd Rejonowy dla Warszawy–Śródmieścia w Warszawie zdecydował o zastosowaniu trzymiesięcznego aresztu wobec b. prezesa GetBack Konrada K.- poinformowała we wtorek PAP rzeczniczka Prokuratury Regionalnej w Warszawie prok. Agnieszka Zabłocka-Konopka.

  »
 • 4

  Resort finansów: Podatek PCC od sprzedaży kryptowalut nie będzie pobierany

  Nie będzie pobierany podatek od czynności cywilnoprawnych (PCC) od sprzedaży kryptowalut - przewiduje projekt rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie zaniechania poboru podatku PCC od umowy sprzedaży lub zamiany waluty wirtualnej.

  »

Najpopularniejsze

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>