Biznes/Ekologia

06.12.2018, 05:55

Prezes Żywiec Zdrój: Polska może dorównać Finlandii

Polska jak najbardziej ma potencjał, aby w obszarze gospodarki obiegu zamkniętego dorównać Finlandii, jednak nie wydarzy się to z dnia na dzień. Ponieważ proces ten wymaga bardzo istotnych zmian w kulturze i mentalności społeczeństwa - mówi w wywiadzie Frédéric Guichard, prezes Żywiec Zdrój.

30.11.2018, 07:00

Badacz: w rolnictwie udawanie, że klimat się nie zmienia, to zły pomysł

W rolnictwie udawanie, że klimat się nie zmienia, to jeden z najgorszych scenariuszy. W obliczu klimatycznych zmian być może rolnicy będą zmuszeni wprowadzać nowe odmiany roślin, a konsumenci być może zwrócić się ku produkcji roślinnej - mówi PAP agrometeorolog prof. Zbigniew Szwejkowski.

30.11.2018, 06:03

Fakty i mity w sprawie negocjacji klimatycznych

Niespełna tydzień został do szczytu klimatycznego COP24 w Katowicach. Jaki jest status najważniejszych graczy - USA, Chin, UE? Czy Polska jako gospodarz będzie miała inicjatywę w negocjacjach? Przedstawiamy sześć najważniejszych informacji o szczycie klimatycznym.

29.11.2018, 13:57

Łódzkie: Działacze Greenpeace zostaną zwolnieni po usłyszeniu zarzutów

Zarzuty naruszenia miru domowego, czyli nieuprawnionego wtargnięcia na teren prywatny, usłyszy w czwartek sześcioro działaczy Greenpeace, którzy zakończyli protest na 180-metrowej chłodni kominowej elektrowni Bełchatów – poinformowała PAP rzeczniczka bełchatowskiej policji Ewelina Maciejewska.

29.11.2018, 13:40

Duda: Polska ws. polityki klimatycznej może chodzić "z podniesionym czołem"

Polska w ramach Porozumienia z Kioto została zobowiązana do redukcji emisji CO2 na poziomie 6 proc., zrealizowaliśmy to z gigantyczną nadwyżką, redukując emisje o 29 proc. - podkreślił prezydent Andrzej Duda. Dodał, że ws. polityki klimatycznej możemy chodzić "z podniesionym czołem".

29.11.2018, 11:43

Katowice: Rozpoczął się młodzieżowy szczyt klimatyczny

Trzydniowy młodzieżowy szczyt klimatyczny - Conference of Youth (COY) – rozpoczął się w czwartek w Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Spotkanie poprzedza grudniowy szczyt klimatyczny ONZ w Katowicach, na który młodzież prześle wypracowane podczas COY wnioski.

27.11.2018, 18:40

KE zaprezentuje w środę strategię klimatyczną do 2050 roku

KE zaprezentuje w środę długoterminową strategię klimatyczną, która ma zapewnić, że UE wywiąże się ze zobowiązań wynikających z porozumienia paryskiego. Z informacji ze źródeł PAP wynika, że cele, jakie mają zostać przedstawione, będą mocno uderzały w węgiel.

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>