Gospodarka/Aktualności

06.12.2019, 05:50

Paliwo ze śmieci zamiast węgla

Paliwa alternatywne zastępują z sukcesem węgiel w cementowniach. Na ich wykorzystanie łakomie spoglądają inne branże. Nie jest to ani tania ani prosta inwestycja. Za to korzyści są całkiem spore.

05.12.2019, 17:46

Ekspert: Narodowa Strategia Onkologiczna to dokument, którego brakowało

Narodowa Strategia Onkologiczna to kompleksowy dokument, którego w Polsce brakowało - powiedział PAP prof. Piotr Rutkowski, przewodniczący zespołu pracującego nad strategią. Pokazuje m.in., w jaki sposób zapobiegać nowotworom, jak nowocześnie leczyć i jak upowszechnić dostępność do badań.

05.12.2019, 15:27

Wielka akcja polskich służb. Przechwyciły narkotyki o wartości 2,2 mld zł

Nawet 2,2 mld zł to szacowana wartość na czarnym rynku kokainy i opium z Kolumbii, które odkryła KAS we współpracy z CBŚP - to największe w ostatnich latach wykrycie próby przemytu i produkcji narkotyków, którą zajmowała się międzynarodowa grupa przestępcza - poinformowała w czwartek PAP Krajowa Administracja Skarbowa.

05.12.2019, 12:39

Emilewicz: Polska i Luksemburg partnerami w biznesie kosmicznym

Przemysł kosmiczny odgrywa coraz większą rolę w rozwoju polskiej gospodarki; aby osiągnąć więcej, potrzebujemy silnego partnera, jak Luksemburg - powiedziała w czwartek minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Efekty tej współpracy zobaczymy wkrótce - dodała.

05.12.2019, 11:00

Deloitte: Ceny prezentów aż do świąt raczej będą rosły

Analizy firmy Deloitte z ubiegłych lat pokazały, że ceny aż do świąt będą raczej rosnąć niż spadać. Dotyczy to szczególnie najpopularniejszych kategorii prezentowych, do których zaliczają się zarówno kosmetyki i perfumy, jak i zabawki - informuje spółka w czwartkowym komunikacie.

05.12.2019, 09:05

Polska jest trzecim na świecie największym eksporterem wyrobów tytoniowych

Polska jest 3. w świecie i 2. w Europie eksporterem wyrobów branży tytoniowej. Należymy też do największych producentów tytoniu w UE - wskazuje Polski Instytut Ekonomiczny. W 2019 r. wartość eksportu z Polski produktów tego sektora przekroczy 4,1 mld euro, a importu - 1 mld euro - dodali.

05.12.2019, 08:42

Prezes ZUS: Jesteśmy gotowi do wypłat "trzynastek"

Jeśli tylko pojawi się ustawa o wypłacie trzynastej emerytury, będziemy ją wdrażać; jesteśmy przygotowani - zadeklarowała w czwartek rozmowie z "Super Expressem" prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Gertruda Uścińska.

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>