Świat/USA

10.01.2020, 07:35

Donald Trump postępuje z Iranem "nierozważnie" [SONDAŻ]

Zdecydowana większość Amerykanów uczestniczących w sondażu dziennika "USA Today" i pracowni Ipsos uznała postępowanie prezydenta Trumpa wobec Iranu za nierozważne i wyraziła przekonanie, że zabicie irańskiego gen. Sulejmaniego pogorszyło bezpieczeństwo USA.

09.01.2020, 17:54

Iberyjskie media: Trump zdecydowanie ograł Iran

Donald Trump wygrał bitwę z Iranem, gdyż m.in. wyeliminował irańskiego gen. Kasema Sulejmaniego i ogłosił dotkliwe dla Iranu sankcje - oceniają w czwartek media w Portugalii i Hiszpanii. Atak na bazy USA określają jako "stosunkowo słabą" odpowiedź Teheranu.

09.01.2020, 11:27

Irańska Gwardia Rewolucyjna zapowiada "potężniejszą zemstę" na USA

Gwardia Rewolucyjna Iranu ostrzegła, że "wkrótce w potężniejszy sposób zemści się" na USA. W nocy z wtorku na środę siły irańskie przeprowadziły atak rakietowy na cele USA w Iraku w odwecie za zabicie przez Amerykanów w ubiegłym tygodniu irańskiego generała Kasema Sulejmaniego.

08.01.2020, 12:20

Ambasador USA w Niemczech: Nie chcemy wojny z Iranem

Ambasador USA w Berlinie Richard Grenell oznajmił w środę, że jego kraj nie chce wojny z Iranem. Nie pozostawił jednak wątpliwości, że władze w Teheranie muszą liczyć się z odwetem, jeśli zginie amerykański żołnierz lub kraju sojuszniczego.

08.01.2020, 10:00

Chamenei: Środowy atak to policzek wymierzony USA

Środowy atak sił irańskich na amerykańskie cele w Iraku to policzek wymierzony Stanom Zjednoczonym - oświadczył kilka godzin po tym ataku najwyższy przywódca duchowo polityczny Iranu ajatollah Ali Chamenei. Po raz kolejny nazwał USA wrogiem Iranu.

07.01.2020, 20:27

Włoski minister obrony apeluje do USA o umiar i odpowiedzialność

Włoski minister obrony Lorenzo Guerini zaapelował do szefa Pentagonu Marka Espera o "umiar, dialog i poczucie odpowiedzialności, z jaką należy podejść do złożonej sytuacji w Iraku". Wezwał stronę amerykańską, by w przyszłości koordynowała swe działania.

07.01.2020, 17:37

Pompeo: Iran torpedował rozmowy pokojowe w Afganistanie

Sekretarz stanu Mike Pompeo oskarżył we wtorek Iran o torpedowanie rozmów pokojowych w Afganistanie. Oznajmił też, że irański generał Kasem Sulejmani nie składał w Bagdadzie wizyty dyplomatycznej, gdy został zabity w ataku amerykańskiego lotnictwa.

07.01.2020, 10:33

Iran rozważa 13 "scenariuszy zemsty" na USA. "Historyczny koszmar"

Iran rozważa 13 "scenariuszy zemsty" w odwecie za ubiegłotygodniowy atak amerykański w Bagdadzie, w którym zginął irański generał Kasem Sulejmani - ogłosił we wtorek sekretarz Najwyższej Rady Bezpieczeństwa Narodowego Ali Szamchani, cytowany przez agencję Fars.

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>