Surowce kopalne

Nazwa surowcaWartość w USDZmiana %Data aktualizacji

Surowce | wiadomości

fot. Andrew Harrer/Bloomberg

22 czerwca 2018 r.

OPEC i Rosja właśnie skazały świat na drogie paliwo22 czerwca 2018 r.

Zwiększenie produkcji o ok. 0,6 proc. raczej nie rozwiąże problemów zbyt małej w stosunku do popytu podaży ropy naftowej i spadających zapasów. To oznacza, że kierowcy powinni pogodzić się z drożyzną na stacjach paliwowych. Benzyna i olej napędowy mogą osiągać rekordowe ceny - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.
Jeden z pracowników Gazpromu zabezpiecza stalową rurę, która zostanie wykorzystana w budowie gazociągu South Stream

22 czerwca 2018 r.

"FAZ": Niemieccy odbiorcy gazu zapłacą za dostęp do Nord Stream 222 czerwca 2018 r.

Na 3,1 mld euro władze Niemiec szacują koszt położenia w kraju przyłączy gazowych koniecznych do odbierania rosyjskiego gazu z rurociągu Nord Stream 2; koszt ten najprawdopodobniej pośrednio poniosą niemieccy klienci firm gazowych - pisze w piątek "FAZ".
Gazprom

19 czerwca 2018 r.

Naftohaz: Sąd zezwolił na zamrożenie aktywów Gazpromu19 czerwca 2018 r.

Sąd Handlowy w Londynie zezwolił na zamrożenie aktywów rosyjskiego Gazpromu w Wielkiej Brytanii w odpowiedzi na wniosek, skierowany w tej sprawie przez ukraińską państwową spółkę paliwową Naftohaz - podała we wtorek agencja Interfax-Ukraina.
Budowa gazociągu

18 czerwca 2018 r.

Rosja: Nord Stream 2 to projekt wyłącznie komercyjny18 czerwca 2018 r.

Projekt budowy gazociągu Nord Stream 2 nosi wyłącznie komercyjny, a nie polityczny charakter - oznajmił w poniedziałek rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow, dodając, że próby powstrzymywania jego realizacji przeczą zasadom swobodnej konkurencji.
Fragment ukraińskiego gazociągu

11 czerwca 2018 r.

Geblewicz wystąpił do inwestora Nord Stream 2 ws. "dużego wycieku smaru"11 czerwca 2018 r.

Zwróciłyśmy się do generalnego inwestora Nord Stream 2 z prośbą o wyjaśnienia ws. "dużego wycieku smaru", który trafił na plaże w Niemczech – poinformował marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz. Marszałek obawia się zanieczyszczenia plaż w Świnoujściu.

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>