Surowce kopalne

Nazwa surowcaWartość w USDZmiana %Data aktualizacji

Surowce | wiadomości

Flagi spółki Tauron

1 grudnia 2015 r.

Tauron ma zgody UOKiK i korporacyjne na nabycie KWK Brzeszcze1 grudnia 2015 r.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) udzielił bezwarunkowej zgody na dokonanie koncentracji polegającej na nabyciu przez Nowe Brzeszcze Grupa Tauron (NBGT, poprzednio RSG), tj. spółkę w 100% zależną od Taurona, części mienia Spółki Restrukturyzacji Kopalń (SRK) w postaci części zakładu górniczego w Brzeszczach, podał Tauron.
PKN Orlen Fot. Materiały prasowe PKN Orlen

1 grudnia 2015 r.

PKN Orlen przystąpił do projektu B+R dotyczącego biopaliw 2. generacji1 grudnia 2015 r.

PKN Orlen zaangażował się w projekt badawczo-rozwojowy, który ma na celu rozwój zaawansowanych technologii produkcji biokomponentów. Jednym z elementów projektu będzie sprawdzenie możliwości łączenia tych biokomponentów z olejem napędowym produkowanym przez koncern, podała spółka.
Dorota Sierakowska, Analityk, Wydział Doradztwa i Analiz Rynkowych Domu Maklerskiego BOŚ SA

1 grudnia 2015 r.

Sierakowska: Indonezja na drodze powrotnej do OPEC1 grudnia 2015 r.

Notowania ropy naftowej na początku bieżącego tygodnia wyraźnie pozostają pod presją podaży. Cena ropy WTI porusza się blisko minimów z ostatnich tygodni, czyli w rejonie 41,50-42,00 USD za baryłkę.
„Czarny Piątek” na rynku złota

30 listopada 2015 r.

„Czarny Piątek” nie tylko w sklepach. Dotkliwa obniżka na rynku złota30 listopada 2015 r.

Mimo coraz większych napięć geopolitycznych, cena złota wciąż spada. Obiecująca pierwsza połowa tygodnia nie przełożyła się na poprawę nastrojów wśród większości inwestorów, wskutek czego piątkowa wyprzedaż posłała cenę kruszcu do poziomu najniższego od sześciu lat.
Skąd polskie rafinerie biorą surowiec

30 listopada 2015 r.

Arabska ropa zastąpi w Polsce rosyjską? Technicznie jest to możliwe30 listopada 2015 r.

Tankowiec ze 100 tys. ton arabskiej ropy dla Orlenu, który wpłynął do Polski na początku listopada, wywołał falę spekulacji na temat tego, czy arabska ropa może zastąpić rosyjską. Technicznie byłoby to możliwe. Również ceny nie stanowią – przynajmniej na razie – problemu.
Ukraina mapa

27 listopada 2015 r.

Rosja odcina dostawy węgla na Ukrainę. Szansą dla Kijowa jest Afryka27 listopada 2015 r.

Ukraina ma zapasy węgla na około 50 dni. Poinformował o tym ukraiński minister energetyki. Władze w Kijowie potwierdziły, że Rosja i bojówkarze wstrzymali transporty węgla na Ukrainę. Ma to być odpowiedź na energetyczną blokadę Krymu. Kijów chce zwiększyć import surowca z Afryki.

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie »