Biznes/Telekomunikacja

27.09.2019, 10:29

Google Cloud partnerem Operatora Chmury Krajowej. W Warszawie otworzy hub

Google Cloud został strategicznym partnerem Operatora Chmury Krajowej (OChK), dzięki czemu OChK włączy do oferty usługi chmury obliczeniowej Google, a Google otworzy w Warszawie tzw. region Google Cloud - czyli hub infrastruktury technicznej i oprogramowania dla klientów z Polski i Europy Środkowo-Wschodniej - poinformował OChK.

27.08.2019, 12:43

UKE: przeprowadzimy aukcję na częstotliwości pod 5G

Urząd Komunikacji Elektronicznej przeprowadzi aukcję na częstotliwości pod 5G - poinformował PAP rzecznik UKE Martin Stysiak. Według założeń Urzędu w połowie przyszłego roku operatorzy będą mogli rozpocząć komercyjne wdrożenie tej technologii.

05.08.2019, 06:30

Handel danymi, czyli permanentna inwigilacja. Zobacz, co wiedzą o tobie firmy

Zbieranie informacji o klientach i handel danymi to ogromny biznes. Dlatego niektóre z największych funduszy hedgingowych na świecie, od należącego do Steve'a Cohena Point72 Asset Management, po Citadel Kena Griffina, gromadzą ogromne ilości alternatywnych danych. Wielu klientów płaci za nie wielkie pieniądze.

10.07.2019, 07:50

Młodzi ludzie nie płacą abonamentów. I trafiają na listę dłużników

Zaległości Polaków wobec firm telekomunikacyjnych przekroczyły 1,14 mld zł - wynika z danych Krajowego Rejestru Długów. 83 proc. zadłużenia przypada na konsumentów, a najszybciej rośnie ono wśród 18-25 latków. Największe zaległości wobec telekomów mają klienci ze Śląska.

02.07.2019, 10:24

UOKIK: Netia dzwoniła do konsumentów z propozycją umowy bez ich zgody

Netia telefonowała do konsumentów z ofertą zawarcia umowy, choć nie miała na to ich zgody, podał Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK). Netia uniknęła kary finansowej, ponieważ zobowiązała się do zmiany zasad współpracy z partnerami, a konsumenci mogą teraz liczyć na rekompensaty.

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>