Gospodarka/Prawo

17.06.2019, 18:47

Co znajdzie się w projekcie tzw. "ustawy antylichwiarskiej"?

Karę więzienia od trzech miesięcy do pięciu lat za żądanie dodatkowo dwukrotnie wyższych niż maksymalne kosztów wynikających z umowy pożyczki, zakłada projekt tzw. "ustawy antylichwiarskiej", którą zajmie się we wtorek rząd. Ministrowie omówią też m.in. projekt ws. rekompensat dla branż energochłonnych.

16.06.2019, 09:12

RPO apeluje do prezydenta o weto nowelizacji Kodeksu karnego

Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar poinformował w niedzielę, że wysłał list do prezydenta Andrzeja Dudy z apelem o zawetowanie nowelizacji Kodeksu karnego. Zdaniem RPO, nowela ma szereg błędów, a część przepisów jest "jawnie sprzeczna" z Europejską Konwencją Praw Człowieka.

16.06.2019, 08:21

"Zuckerberg złożył swoją piękną wizję na ołtarzu mamony" [WYWIAD]

Efektem totalnej wolnoamerykanki jest to, że nie ma już chyba dziś na świecie państwa bez afery politycznej, która nie miałaby początku na FB - mówi w wywiadzie David Kirkpatrick, dziennikarz, autor książki „The Facebook Effect: The Inside Story of the Company that is Connecting the World”.

15.06.2019, 16:17

Prawnik UJ o zapowiadanym pozwie MS: To sytuacja kuriozalna

Sytuacją kuriozalną określił zapowiadany pozew Ministerstwa Sprawiedliwości przeciwko pracownikom UJ dziekan Wydziału Prawa tej uczelni prof. Jerzy Pisuliński. Jak podkreślił, prawnicy UJ wzięli udział w dyskursie, a ich zadaniem jest zwracanie uwagi na błędy w projektach ustaw.

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>