Gospodarka/Prawo

19.11.2019, 12:35

Duda o wyroku TSUE: To kwestie, które powinny zostać rozstrzygnięte w kraju

Kwestie, o które pytał SN, są kwestiami politycznymi, które powinny zostać rozstrzygnięte w naszym kraju i w kwestie wewnętrzne, zwłaszcza jeśli chodzi o funkcjonowanie wymiaru sprawiedliwości, Trybunał wtrącał się nie będzie i za Polaków przesądzał - tak do wyroku TSUE odniósł się prezydent Andrzej Duda.

19.11.2019, 12:16

"TSUE umywa ręce". Polska nie będzie musiała zmieniać ustaw

Celem pytań prawnych Sądu Najwyższego była delegalizacja Izby Dyscyplinarnej, delegalizacja KRS; wtorkowy wyrok TSUE do niczego takiego nie prowadzi; to porażka autorów pytań prejudycjalnych i zwycięstwo rządu RP - powiedział PAP rzecznik rządu Piotr Müller.

18.11.2019, 18:25

SA: rozwiązanie marszu 11 listopada ub.r. we Wrocławiu zgodne z prawem

Sąd Apelacyjny we Wrocławiu uznał w poniedziałek, że decyzja wrocławskiego magistratu o rozwiązaniu Marszu Polski Niepodległej 11 listopada ub.r. została podjęta zgodnie z prawem. Sąd zmienił tym samy postanowienie sądu pierwszej instancji, który uchylił decyzję urzędników o rozwiązaniu tego zgromadzenia.

18.11.2019, 14:56

Prokurator chce 6 lat więzienia dla b. szefa Art-B ws. prania pieniędzy

O karę 6 lat pozbawienia wolności zawnioskował prokurator dla byłego szefa spółki Art-B Bogusława B., który oskarżony jest o "pranie brudnych pieniędzy". W poniedziałek przed stołecznym sądem okręgowym zakończył się proces w tej sprawie - wyrok ma zapaść 2 grudnia.

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>