Mężczyzna, który najpewniej działał sam, został postrzelony przez funkcjonariusza policji i zmarł na miejscu zdarzenia. Policja nie wyklucza jednak aktu terroryzmu.

Do tragedii doszło w dużym centrum handlowym Westfield Bondi Junction. "Nagrania z kamer bezpieczeństwa wyemitowane przez lokalne media pokazały mężczyznę biegnącego przez centrum handlowe z dużym nożem w ręku i rannych ludzi leżących na ziemi" – podaje agencja AP.

"Ten facet był szalony, kompletnie naćpany, potykał się" – powiedział jeden ze świadków, cytowany przez portal news.com.au.

Jak podają australijskie media, około 30-letni mężczyzna zaczął dźgać nożem przypadkowych klientów, w tym kobietę z dziewięciomiesięcznym dzieckiem, wywołując panikę w zatłoczonym centrum handlowym. Ludzie uciekali przed biegnącym napastnikiem, niektórzy zamykali się w znajdujących się w centrum sklepach.

Reklama

"Druzgocące sceny w Bondi Junction są nie do opisania i zrozumienia" – powiedział na konferencji prasowej premier Australii Anthony Albanese.

"To był przerażający akt przemocy, wymierzony w niewinnych ludzi udających się na zwykłe sobotnie zakupy" – dodał. (PAP)