Świat/USA

10.01.2020, 17:30

USA uderzają w Iran kolejnymi sankcjami

Stany Zjednoczone nałożyły w piątek kolejne sankcje na Iran z związku ze środowym atakiem rakietowym irańskich sił na dwie bazy wojskowe pod Bagdadem. Poinformowali o tym w Białym Domu sekretarz stanu USA Mike Pompeo oraz minister skarbu Steven Mnuchin.

10.01.2020, 07:35

Donald Trump postępuje z Iranem "nierozważnie" [SONDAŻ]

Zdecydowana większość Amerykanów uczestniczących w sondażu dziennika "USA Today" i pracowni Ipsos uznała postępowanie prezydenta Trumpa wobec Iranu za nierozważne i wyraziła przekonanie, że zabicie irańskiego gen. Sulejmaniego pogorszyło bezpieczeństwo USA.

09.01.2020, 17:54

Iberyjskie media: Trump zdecydowanie ograł Iran

Donald Trump wygrał bitwę z Iranem, gdyż m.in. wyeliminował irańskiego gen. Kasema Sulejmaniego i ogłosił dotkliwe dla Iranu sankcje - oceniają w czwartek media w Portugalii i Hiszpanii. Atak na bazy USA określają jako "stosunkowo słabą" odpowiedź Teheranu.

09.01.2020, 11:27

Irańska Gwardia Rewolucyjna zapowiada "potężniejszą zemstę" na USA

Gwardia Rewolucyjna Iranu ostrzegła, że "wkrótce w potężniejszy sposób zemści się" na USA. W nocy z wtorku na środę siły irańskie przeprowadziły atak rakietowy na cele USA w Iraku w odwecie za zabicie przez Amerykanów w ubiegłym tygodniu irańskiego generała Kasema Sulejmaniego.

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>