czytaj e-DGP
  • Raport:
"Żadnego Auexitu". Zaprezentowano program nowego austriackiego rządu

"Żadnego Auexitu". Zaprezentowano program nowego austriackiego rządu

2017-12-16

"Jako aktywny i wiarygodny partner będziemy wnosić wkład w dalszy rozwój Unii Europejskiej" - podkreślono. OeCP i FPOe postawiły też sobie jako cel, zgodnie z tym, co wielokrotnie obiecywały w kampanii wyborczej, powstrzymanie nielegalnej imigracji i przyspieszenie rozpatrywania wniosków o azyl.»

Szef hiszpańskiego MSZ: Po upadku Państwa Islamskiego dżihadyści będą wracać do Europy

Szef hiszpańskiego MSZ: Po upadku Państwa Islamskiego dżihadyści będą wracać do Europy

2017-12-16

Szef hiszpańskiej dyplomacji obawia się również "naruszenia równowagi politycznej w regionie". Zwycięstwo nad Państwem Islamskim - mówi minister Dastis - pozbawiło je "fizycznej bazy", ale "może ono zacząć skuteczniej prowadzić infiltrację poza strefą geograficzną Bliskiego Wschodu".»

Czarzasty: PSL, Nowoczesna i PO - potencjalni koalicjanci SLD w wyborach samorządowych

2017-12-16

Czarzasty, który wystąpił na konferencji prasowej po posiedzeniu Rady Krajowej Sojuszu, poinformował, że Rada potwierdziła decyzję z czerwca o wystawieniu przez SLD "16 tys. kandydatur w najbliższych wyborach samorządowych w Polsce na poziomie powiatów oraz na poziomie sejmików pod szyldem SLD Lewica Razem".»

PSL: jesteśmy gotowi na przyszłoroczne wybory samorządowe

2017-12-16

W sobotę odbyła się Rada Naczelna PSL, której głównym tematem było przygotowanie strategii ugrupowania na kampanię w przyszłorocznych wyborach samorządowych. "Jesteśmy gotowi na wybory samorządowe. PSL jest przygotowane z programem, z najlepszymi kandydatami.»

Ukraina: Saakaszwili gotów do rozmów z Poroszenką

2017-12-16

Saakaszwili, kiedyś przyjaciel, a dziś przeciwnik Poroszenki, uznał, że rozbieżności w ukraińskiej polityce są na rękę prezydentowi Rosji Władimirowi Putinowi. „Istnieje konieczność rozmowy ze wszystkimi siłami politycznymi, włączając w to Bankową (ulica, przy której znajduje się administracja Poroszenki-PAP), bo leży to w interesie państwa.»

Lubnauer: Nowoczesna wybrała swój zarząd (krótka)

2017-12-16

"Nowoczesna wybrała swój zarząd (...). M.in. do zarządu wszedł Ryszard Petru i Kamila Gasiuk-Pihowicz" - powiedziała Lubnauer. Wymieniła także innych wybranych członków zarządu Partii. "W styczniu spotkamy się na spotkaniu, na którym będziemy konstytuować zarząd, czyli wybierzemy wiceprzewodniczących.»

Prezydent: samorządność jest jednym z filarów polskiej demokracji

2017-12-16

Jak podkreślił prezydent, samorządność miejska w Polsce była od wieków uważana za „cenną przestrzeń ludzkiej wolności i twórczej samodzielności”. „Możemy być dumni, że idea samorządu i zasada pomocniczości od dawna zawarte są w polskiej tradycji ustrojowej – czego dobitnym potwierdzeniem było Prawo o miastach zapisane w Konstytucji 3 Maja, pierwszej w Europie ustawie zasadniczej.»

USA: Minister Waszczykowski chce wykorzystać "dobry dla Polski moment"

2017-12-16

Minister wyjaśnił później, że jego obecna wizyta w USA służy spełnieniu zarówno "prozaicznego celu", jakim jest otwarcie kolejnego po Waszyngtonie, Nowym Jorku, Chicago i Los Angeles, piątego już konsulatu generalnego RP w Stanach Zjednoczonych, a także rozwinięciu współpracy gospodarczej ze Stanami Zjednoczonymi.»