czytaj e-DGP
  • Raport:

Armia iracka natrafiła w Mosulu na ważne dokumenty Państwa Islamskiego

2016-12-02

Według komunikatu Dowództwa Operacji Wyzwolenia prowincji Niniwa, której stolicą jest Mosul, dokumenty te zawierają m.in. spis gruntów i nieruchomości, które do czasu zajęcia miasta przez oddziały IS należały do bezwzględnie eksterminowanych przez dżihadystów mniejszości.»

Prezydent podpisał ustawę ułatwiającą rolnikom sprzedaż własnych produktów

2016-12-02

Ustawa została uchwalona przez Sejm 16 listopada 2016 r. Senat nie wniósł do niej poprawek. Nowe przepisy mają ułatwić rolnikom sprzedaż żywności wytworzonej we własnym gospodarstwie, co było postulatem licznej grupy rolników.»

Johnson: Wielka Brytania nie zamierza dać się zepchnąć na margines po wyjściu UE

Johnson: Wielka Brytania nie zamierza dać się zepchnąć na margines po wyjściu UE

2016-12-02

Wielka Brytania nie zamierza dać się zepchnąć na margines po wyjściu z Unii Europejskiej, Londyn chce odgrywać wiodącą rolę w nieprzewidywalnym świecie - oświadczył w piątek szef dyplomacji Boris Johnson w swym pierwszym dużym wystąpieniu o polityce zagranicznej.»

Prezes PGG: wydamy ok. 900 mln zł na inwestycje; wierzymy w dodatni wynik na koniec ...

2016-12-02

W piątek utworzona z początkiem maja br. PGG - największa firma w polskim sektorze węgla kamiennego - po raz pierwszy świętuje Barbórkę - przypadający 4 grudnia Dzień Górnika. W zorganizowanej w Rybniku uroczystej akademii barbórkowej uczestniczy m.in. premier Beata Szydło. W swoim wystąpieniu prezes Rogala przypomniał ogrom pracy włożony w utworzenie Polskiej Grupy Górniczej, by zapobiec upadłości Kompanii Węglowej oraz destabilizacji setek ...»

Eksperci zaskoczeni ratingiem S&P. "Korygują jedną dziwną decyzję inną"

Eksperci zaskoczeni ratingiem S&P. "Korygują jedną dziwną decyzję inną"

2016-12-02

Z kolei były wiceminister finansów dr Cezary Mech uważa, że S&P zareagowała piątkowym ratingiem na nieadekwatność swojej styczniowej oceny i miało to związek z faktem, że znacznie bardziej adekwatne oceny polskiej gospodarki formułowała w ostatnich miesiącach inna agencja - Moody's.»

Niemcy: Urząd Ochrony Konstytucji powtórnie sprawdzi nowych pracowników

2016-12-02

Jak podano w artykule przeznaczonym dla sobotniego wydania gazety i zrelacjonowanym w piątek przez agencję dpa, pracownicy BfV powiedzieli "Bildowi", że okresowe sprawdzenie personelu zostanie celowo przyspieszone.»

UNESCO: Apel o jedność i działanie ws. zagrożonego dziedzictwa kultury

2016-12-02

Były francuski minister kultury Jack Lang nazwał obecną konferencję historycznym wydarzeniem, ponieważ zgromadziła przedstawicieli około 40 krajów. W sobotę mają oni przyjąć deklarację polityczną w obecności prezydenta Francji Francois Hollande'a i goszczącego jej uczestników następcy tronu emira Abu Zabi, przewodniczącego Rady Wykonawczej emiratu Abu Zabi ­- księcia Muhammada ibn Zaid an-Nahajana.»

Turcja: Rząd: nie uwięziono 146 dziennikarzy, lecz "tylko trzech"

2016-12-02

Według stowarzyszenia Platforma Niezależnego Dziennikarstwa, zwanego w skrócie P24, policja stosuje prosty zabieg: niezwłocznie odbiera aresztowanym pracownikom mediów ich legitymacje dziennikarskie i dlatego nie figurują oni jako dziennikarze w spisach osób zatrzymanych.»

Gambia: Po 22 latach rządów prezydent Jammeh przegrał wybory

2016-12-02

Szef komisji wyborczej ogłosił w piątek w państwowej telewizji, że Barrow dostał 45,5 proc. głosów, Jammeh zaś 36,7 proc. "Niniejszym ogłaszam, że Adama Barrow został prawowicie wybrany, by służyć jako prezydent Republiki Gambii, po otrzymaniu 263 515 głosów"»

Tchórzewski: komisarz Vestager wstępnie zaakceptowała kierunki polskiego rynku mocy

2016-12-02

„Dzisiaj przed południem wizytowała Polskę pani komisarz Vestager (…). Przedstawiłem jej założenia i to co robimy, i także uzyskałem wstępną akceptację dla Polski (….) kierunku stworzenia rynku mocy energetycznej w Polsce opartego na węglu kamiennym” – powiedział Tchórzewski podczas piątkowej akademii barbórkowej Polskiej Grupy Górniczej (PGG) w Rybniku.»