czytaj e-DGP
  • Raport:

PE: Komisja przemysłu za zwiększeniem roli LNG na unijnym rynku gazu

2016-09-26

Sprawozdanie, którego autorem jest węgierski polityk Europejskiej Partii Ludowej Andras Gyuerk, odnosi się do zaprezentowanej na początku roku przez Komisję Europejską strategii dotyczącej skroplonego gazu ziemnego i magazynowania gazu.»

Węgry: BP otworzy centrum usługowe w Segedynie

2016-09-26

Jak podkreślił, rząd węgierski wesprze tę inwestycję, która stworzy 500 miejsc pracy, grantem wysokości 1,9 mld ft (6 mln euro). Wiceprezes BP Brian Puffer powiedział, że 500 wysoko wykwalifikowanych pracowników zostanie zatrudnionych w centrum do 2020 roku.»

Gajewski: szkodliwa konkurencja podatkowa w UE jedną z przyczyn unikania opodatkowania

2016-09-26

Gajewski mówił o istocie i przyczynach międzynarodowego unikania opodatkowania. Jego zdaniem to złożony i wielowątkowy problem; dotyczy nie tylko Polski, ale także innych krajów UE oraz państw spoza Unii Europejskiej. Gajewski zauważył, że unikanie opodatkowania związane jest nie tylko z CIT, ale także z podatkiem od nieruchomości, podatkiem od czynności cywilnoprawnych, czy podatkiem dochodowym od osób fizycznych.»

Kilkaset sklepów na kołach. Nowa strategia Grupy Eurocash

2016-09-26

"Planujemy umocnić naszą pozycję rynkową poprzez rozwój nowych formatów handlowych. Należą do nich: abc na kołach, Faktoria win, 1 minute, Kontigo, Duży Ben czy Inmedio. Będziemy także rozwijać sklep internetowy Frisco oraz marki własne, które będą silną konkurencją dla marek dyskontowych.»

EBC za utrzymaniem 4 swobód rynku UE; gospodarka odporna na Brexit

2016-09-26

"Zakres, w jakim perspektywy gospodarcze będą (zmieniać się) pod wpływem tego zjawiska (Brexitu - PAP), będzie zależeć od czasu, rozwoju i ostatecznego wyniku czekających nas negocjacji. Jak na razie gospodarka strefy euro była odporna"»

Ukraina: Poroszenko wydał dekret o demobilizacji

2016-09-26

Realizacja tego dekretu „będzie kolejnym krokiem do zawodowej armii. Jak tylko ostatni z szóstej fali (mobilizacji) odejdzie do cywila, na froncie pozostaną jedynie żołnierze kontraktowi. Tak, jak dotychczas, osoby w wieku poborowym nie będą wysyłane do strefy operacji antyterrorystycznej” – napisał prezydent na Facebooku.»

Komisja PE za zniesieniem przez UE wiz dla Ukraińców

2016-09-26

Plan liberalizacji wizowej dla Ukrainy poparło 38 europosłów z komisji PE. Przeciw było czterech, a jeden wstrzymał się od głosu. Wynik poniedziałkowego głosowania w komisji PE sugeruje, że plan ten poprze również cały Parlament Europejski.»

Niemcy: Merkel za umowami z Egiptem i Tunezją ws. uchodźców

2016-09-26

"Musimy uczynić wszystko co możliwe i także tego chcemy, by nie powtórzyła się taka sytuacja, jak późnym latem ubiegłego roku" - powiedziała Merkel w Berlinie, wskazując jednocześnie na liczne przypadki utonięć migrantów podczas przeprawy przez Morze Śródziemne.»

Arabia Saudyjska planuje cięcia wydatków i pensji ministrów

Arabia Saudyjska planuje cięcia wydatków i pensji ministrów

2016-09-26

Najważniejszym powodem kłopotów finansowych Arabii Saudyjskiej jest niska cena ropy, która od blisko dwóch lat utrzymuje się na niskim poziomie ze względu na nadpodaż surowca. Królestwo ponosi też kolosalne koszty związane z walką o pozycję regionalnego hegemona; zaangażowało się w wojnę w Jemenie, koalicję walczącą z Państwem Islamskim (IS), wspiera też finansowo regionalne rządy wedle swoich upodobań.»

MS: ponad 40 proc. zdających zaliczyło egzamin na aplikacje prawnicze

2016-09-26

"Wyniki tegorocznych egzaminów wstępnych na aplikacje adwokacką, radcowską i notarialną są wyższe niż w roku ubiegłym. Jedynie w przypadku aplikacji komorniczej zdawalność jest niższa niż w roku 2015, a porównywalna do wyników z roku 2014"»