czytaj e-DGP
  • Raport:

UE: PE uchylił immunitet Jean-Marie Le Penowi

2016-10-25

Chodzi o film zamieszczony w czerwcu 2014 roku na stronie internetowej skrajnie prawicowego Frontu Narodowego (FN), w którym pod adresem Patricka Bruela, francuskiego piosenkarza o korzeniach żydowsko-algierskich, Le Pen powiedział...»

Prudential, PZU i LINK4 z prestiżową statuetką Effie

2016-10-25

W kategorii „Ubezpieczenia i inwestycje” drugi rok z rzędu zwyciężył Prudential. Jury uhonorowało ubezpieczyciela złotą statuetką Effie za kampanię reklamową „Młodzi Bogowie” adresowaną do młodych Polaków, którzy nie dostrzegają problemu przyszłych emerytur.»

USA: Problemy z reformą ochrony zdrowia uchodzącą za główny sukces Obamy

2016-10-25

Rząd przyznał w poniedziałek, że składki na plany ubezpieczeniowe oferowane obywatelom w rezultacie reformy wzrosną w przyszłym roku średnio o 25 procent – ponad trzykrotnie więcej niż w bieżącym roku i 10 razy więcej niż w roku 2015.»

Węgry: Wydawca dziennika „Nepszabadsag” sprzedany

2016-10-25

100 proc. akcji wydawcy „Nepszabadsag”, firmy Mediaworks, nabyła spółka Opimus Press - podała na stronie internetowej Budapeszteńska Giełda Papierów Wartościowych, powołując się na informacje Opimus Group. Dotychczasowy właściciel Mediaworks, kierowana przez biznesmena Heinricha Pecinę firma Vienna Capital Partners (VCP) powiadomiła w oświadczeniu, że sprzedała Mediaworks.»

Wenezuela: Parlament za procesem ws. impeachmentu prezydenta Maduro

2016-10-25

Większość deputowanych głosowała za "rozpoczęciem procesu przeciw Nicolasowi Maduro", którego celem ma być zbadanie "jego odpowiedzialności karnej i politycznej". Teraz parlament ma powołać specjalną komisję, która zbada, czy prezydent działał niezgodnie z konstytucją.»

Węgry: MSZ wezwało ambasadora Rosji ws. uwag o rewolucji ‘56

2016-10-25

Resort powiadomił, że pragnie jasno dać do zrozumienia, iż Węgry „nie będą tolerować, by ktokolwiek wypowiadał się w sposób pogardliwy o rewolucji 1956 r. i jej bohaterach”. Sprawa dotyczy audycji w telewizji Rossija 1, w której wicedyrektor rosyjskiej telewizji publicznej Dmitrij Kisielow nazwał rewolucję węgierską 1956 r. „pogromem” i pierwszą „kolorową rewolucją”, dając do za zrozumienia, że stały za nią ...»

USA: Zapowiedź najprawdopodobniej ostatniej podróży Obamy za granicę

2016-10-25

W komunikacie podkreślono, że celem tej podróży będzie okazanie zaangażowania Obamy na rzecz solidarności transatlantyckiej, silnej i zintegrowanej Europy, a także współpracy z partnerami z regionu Azji i Pacyfiku. Podczas wizyty w Grecji 15 listopada Obama ma spotkać się z prezydentem Prokopisem Pawlopulosem oraz premierem Aleksisem Ciprasem.»

UOKiK za wprowadzeniem procedury pozyskiwania informacji ws. karteli

2016-10-25

Mimo nowelizacji przepisów dotyczących programu łagodzenia kar w postępowaniach antymonopolowych z 2015 roku, do Urzędu wpływa bardzo mało wniosków leniency. Według dyrektor Departamentu Ochrony Konkurencji w Urzędzie Agaty Zawłockiej-Turno nowelizacja nie przyniosła więc oczekiwanych rezultatów.»

Włochy: Renzi grozi wetem wobec budżetu UE w razie odmowy przyjęcia migrantów

2016-10-25

W wywiadzie dla telewizji RAI szef włoskiego rządu oświadczył: "My dajemy Unii 20 miliardów euro, a UE oddaje nam 12, ale jeśli Węgry czy Słowacja pouczają nas w sprawie migrantów i nam nie pomagają, a potem chcą naszych pieniędzy, w 2017 roku, gdy zacznie się dyskusja na temat budżetu, Włochy powiedzą: nie ma absolutnie mowy".»

Rosja: Ministerstwo Obrony: wydłużamy moratorium na naloty wokół Aleppo

2016-10-25

W oświadczeniu resortu obrony Rosji czytamy, że samoloty nie atakują samego Aleppo oraz celów w promieniu 10 kilometrów wokół miasta. Ministerstwo poinformowało również, że możliwe jest zarządzenie kolejnych "przerw humanitarnych" w tym rejonie, ale "jedynie, jeśli będą wiarygodne informacje o gotowości do ewakuacji chorych, rannych oraz cywilów".»