czytaj e-DGP
  • Raport:
Stadion w Poznaniu gotowy, ale problem z murawą wciąż nierozwiązany

Stadion w Poznaniu gotowy, ale problem z murawą wciąż nierozwiązany

2011-06-05

20 września 2010 roku koncert Stinga uświetnił oficjalne otwarcie poznańskiego stadionu. 10 dni później piłkarze Lecha Poznań, w obecności ponad 40 tysięcy kibiców, rozegrali pierwsze spotkanie - w meczu Ligi Europejskiej pokonali austriacki Red Bull Salzburg 2:0. Na zmodernizowanym Stadionie Miejskim w ciągu ponad ośmiu miesięcy użytkowania rozegrano kilkadziesiąt meczów piłkarskich, w tym kilka o charakterze międzynarodowym. W listopadzie w stolicy Wielkopolski gościła reprezentacja Polski ...»

UOKiK: ponad 1,9 mln zł kary dla RWE Polska

UOKiK: ponad 1,9 mln zł kary dla RWE Polska

2011-12-22

Prezes UOKiK na bieżąco monitoruje umowy, które przedsiębiorstwa energetyczne zawierają z klientami oraz analizuje napływające do Urzędu skargi, które są często podstawą do podjęcia dalszych działań. Tym razem wątpliwości prezes UOKiK wzbudziły umowy, które RWE Polska zawierała z klientami. W toku postępowania prezes UOKiK ustaliła, że RWE Polska przedkładała do podpisu nieuzupełnione w istotnej części kontrakty - in blanco. Jak się okazało, klient który chciał skorzystać z oferty spółki ...»

Unilever wymieni menedżerów

Unilever wymieni menedżerów

2009-10-29

Paul Polman- CEO koncernu, powiedział wczoraj na konferencji Amerykańskiej Izby Handlowej w Amsterdamie, że w listopadzie planuje wymianę większości swojej kadry zarządzającej. Polman przejął naczelne stanowisko w gigancie rynku dóbr konsumenckich w styczniu. Od tego czasu wymienił już 40 ze 100 menedżerów Unilever. Akcje koncernu zyskały na wartości 23 proc. w tym roku, to jest od początku prezesury Polmana. W tym czasie akcje głównego rywala Unilever- Procter & Gamble spadły o 3,6 proc ...»

Przegląd wiadomości ze spółek - 27 października 2009

2009-10-27

Centrum KlimaŚrednia stopa redukcji zapisów na akcje producenta i dystrybutora systemów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych Centrum Klima wyniosła 75,417 proc. w Transzy Inwestorów Indywidualnych. Inwestorzy złożyli zapisy łącznie na 1220353 Akcji Serii C podczas gdy w ofercie było 300 tys. papierów w tej transzy. W Transzy Inwestorów Instytucjonalnych inwestorzy subskrybowali wszystkie 2,7 mln akcji serii C. Cena emisyjna akcji wynosiła 10,50 zł. BudimexSpółka budowlana Budimex miała 52,52 mln zł ...»

Opel rozpoczął produkcję nowej Astry w Gliwicach

Opel rozpoczął produkcję nowej Astry w Gliwicach

2009-11-04

Produkcja seryjna uruchomiona została wcześniej niż początkowo zakładano. Jest to wynikiem wcześniejszego zakończenia trwającej od początku września finalnej fazy produkcji pilotażowej, w czasie której potwierdzono prawidłowy przebieg wszystkich procesów produkcyjnych - głosi środowy komunikat General Motors Poland. Jak podał w środę producent, seryjna produkcja ruszyła we wtorek. Wcześniej, w fazie pilotażowej, powstało ponad 300 aut. Nowa Astra w wersji hatchback (5-drzwiowa) produkowana ...»

Doniesienia z Azji poprawiają nastroje

2009-10-26

Koncern pochwalił się zyskiem netto w wysokości 200 milionów jenów, a nie jak się spodziewano na rynku stratą równą 9,5 miliarda jenów. Drugim pozytywnym czynnikiem były dane makro z Korei Południowej. Wzrost PKB tego kraju wyniósł w III kwartale br. 2,9% w ujęciu kwartał do kwartału, co było wynikiem wyraźnie lepszym od oczekiwanego (+1,9%). Dziś walory spółek w regionie Azji i Pacyfiku wzrosły średnio o 0,4% (indeks MSCI AC Asia Pacific). O godz. 8:40 wszystko również wskazywało ...»

Komórkowi giganci oddają pole małym graczom

2009-10-26

Z danych GUS wynika, że 30 września sieci komórkowe obsługiwały w sumie 44 mln 563 tys. kart SIM, o 1,7 mln więcej niż rok wcześniej. Przyrost za ostatnie cztery kwartały był najniższy od 1998 roku, co świadczy o tym, że rynek osiąga nasycenie. Z analiz GUS wynika, że ok. 47 proc. kart, czyli ponad 20,9 mln należało do abonentów. Nasycenie rynku telefonii komórkowej, mierzone liczbą SIM na 100 mieszkańców, wynosi więc 116,8 proc. Z szacunków DGP wynika, że ujemny był letni bilans zysków i strat ...»

Spokojny początek tygodnia na rynku walutowym

Spokojny początek tygodnia na rynku walutowym

2009-10-26

Umocnienie PLN oraz pozostałych walut naszego regionu wyhamowało ostatnio, a w przypadku korony czeskiej możemy obserwować nawet próbę odwrócenia trendu spadkowego EUR/CZK. Nastroje inwestycyjne w regionie nie uległy jednak pogorszeniu, na lokalne waluty w obecnym momencie większy wpływ ma eurodolar niż czynniki fundamentalne. Sentyment jest jednak na tyle dobry, że rząd polski zdecydował się na emisję euroobligacji denominowanych w jenach. Przewidziana jest ona na listopad, a jej nominalną ...»

Niemieccy bogacze chcą wyższych podatków

Niemieccy bogacze chcą wyższych podatków

2009-10-23

Sygnatariusze apelu zauważają, że gdyby przez dwa lata najbogatsi płacili podatek od majątku w wysokości 5 procent, to kraj mógłby zyskać 100 mld euro, które można by przeznaczyć na programy socjalne i gospodarcze. Autorzy petycji podkreślają, że kryzys finansowy prowadzi do wzrostu bezrobocia, biedy i nierówności społecznych. Dotacje finansowe nie są rozwiązaniem - by pokonać kryzys, trzeba inwestować na wielką skalę w ekologię, edukację i wyrównywanie szans społecznych - czytamy w petycji ...»

Pierwszy wyrok w Polsce. Pracodawca idzie do więzienia

Pierwszy wyrok w Polsce. Pracodawca idzie do więzienia

2009-10-22

Brama więzienia w Lubaniu zatrzasnęła się za Jerzym G. kilka dni temu. Przedsiębiorca odsiaduje półtoraroczny wyrok z artykułu 218 paragraf 1 kodeksu karnego. To uporczywe uchylanie się od wypłaty wynagrodzenia jednej z zatrudnionych przez niego kobiet - w sumie 5,6 tys. zł. Ale Jerzy G. jest winien po kilka, a nawet kilkanaście tysięcy złotych także innym kilkudziesięciu swoim pracownikom. W innych sprawach wyroki zapadły już w poprzednich latach, lecz biznesmena skazywano na grzywny oraz ...»