czytaj e-DGP
  • Raport:
Zakupy z katalogów trzymają się mocno. Polska na piątym miejscu w UE

Zakupy z katalogów trzymają się mocno. Polska na piątym miejscu w UE

2016-06-28

Kwota ta wzrosła w ujęciu rocznym o 4,4 proc., co na tle mizernego wzrostu w sprzedaży detalicznej, stanowi wynik wręcz doskonały - czytamy w artykule. Organizacje branżowe podają, że tendencja wzrostowa sektora utrzymuje się już szósty rok z rzędu, a Polska jest niezmiennie piątym największym rynkiem w Unii Europejskiej.»

Liban: Dwa samobójcze zamachy we wsi na granicy z Syrią: 5 zabitych i 19 rannych

2016-06-28

"Jeśli oceniać na podstawie tempa, w jakim przeprowadzane są te zamachy, możemy śmiało stwierdzić, że weszliśmy w jakąś sytuację z piekła rodem" – powiedział agencji Reutera, minister zdrowia Libanu Wail abu Faur.»

Irak: Samobójczy zamach bombowy w meczecie; 12 zabitych i 32 rannych

2016-06-28

W meczecie trwała poranna modlitwa związana z obchodzonym właśnie Ramadanem. Żadna z organizacji związanych już to z Państwem Islamskim (IS), już to z szyickami bojówkami Hezbollach, nie wzięła odpowiedzialności za ten zamach – podaje agencja Reutera, przypominając, że region, w którym doszło do eksplozji jest zdominowany przez ludność sunnicką.»

Co dalej z Wielką Brytanią? Minister w rządzie Camerona: Albo nowe referendum, albo wybory

Co dalej z Wielką Brytanią? Minister w rządzie Camerona: Albo nowe referendum, albo wybory

2016-06-28

Podobnie jak większość polityków z partii konserwatywnej – w tym jej lider David Cameron – obecny minister zdrowia uważa, że w żadnym wypadku nie należy dopuścić do uruchomienia procedury wynikającej z artykułu 50. Traktatu o Unii Europejskiej (TEU).»

Brytyjscy liderzy potępiają ataki na Polaków. "Niosą wspaniały wkład w nasz kraj"

Brytyjscy liderzy potępiają ataki na Polaków. "Niosą wspaniały wkład w nasz kraj"

2016-06-28

Szef brytyjskiego rządu zaznaczył także, że rozmawiał z polską premier Beatą Szydło, aby zapewnić ją, że brytyjskie władze robią "wszystko, co mogą, aby chronić Polaków". Komentując wynik referendum premier Cameron zapewnił także obywateli innych państw Unii Europejskiej, że "nie będzie żadnych natychmiastowych zmian" dotyczących ich statusu, a porozumienie z UE, które było przedmiotem negocjacji na początku roku zostanie "w całości ...»

UNICEF: jeśli nie zwiększymy wysiłków, do 2030 r. umrze 69 mln dzieci

2016-06-28

Organizacja opublikowała we wtorek swój najnowszy raport "The State of the World’s Children". UNICEF wskazuje, że od 1990 r. udało się osiągnąć znaczący postęp w ratowaniu życia dzieci i zwiększyć liczbę dzieci objętych systemem edukacji.»

Egipt: Udało się naprawić czarną skrzynkę Airbusa, który rozbił się 19 maja

2016-06-28

"Przeprowadzone na tym etapie testy wskazują, że wszystkie zapisy parametrów lotu samolotu należącego do EgyptAir utrwalone w czarnej skrzynce (Flight Data Recorder, FDR) są czytelne" – zaznaczono w komunikacie. Komisja poinformowała też, że we wtorek ta sama grupa inżynieryjna z francuskiego biura badań i analiz (BEA) podejmie próbę naprawienia rejestratora rozmów w kabinie pilotów (Cockpit Voice Recorder, CVR).»