Ponad 230 przedsiębiorców wzięło już udział w spotkaniach, które Narodowe Centrum Badań i Rozwoju zorganizowało w miastach na terenie całego kraju. 12 lipca w Bielsku-Białej zakończyła się pierwsza część cyklu spotkań „NCBR dla Firm”, kolejne okazje do zdobycia praktycznej wiedzy na temat finansowania rozwoju przedsiębiorstw z Funduszy Europejskich już po wakacjach.

Do tej pory spotkania NCBR dla Firm odbyły się m.in. w Łodzi, Katowicach, Dąbrowie Górniczej, Gdańsku, Zielonej Górze czy Koninie. Pracownicy NCBR przedstawiali nie tylko aktualną ofertę programów Centrum, ale także praktyczne informacje na temat tego, jak poprawnie przygotować wniosek o dofinansowanie oraz zaplanować, przeprowadzić i rozliczyć projekt B+R. Swoje pomysły oraz doświadczenia prezentowali także lokalni przedsiębiorcy, którzy już skorzystali ze wsparcia NCBR.

NCBR planuje organizację jeszcze ponad 30 takich spotkań, na mapie których znajdą się zarówno miasta wojewódzkie, jak i mniejsze miejscowości. Harmonogram spotkań dostępny będzie na www.NCBRdlaFirm.pl