Rząd zajmie się dziś Planem Odpowiedzialnego Rozwoju, który realizowany ma być w najbliższych latach. Taką deklarację złożyła wczoraj premier Beata Szydło. Nad programem pracował wicepremier Mateusz Morawiecki.

Beata Szydło, przebywając z wizytą w Budapeszcie, powiedziała, że jej rząd wprowadza obecnie pakiet reform zapowiadanych podczas kampanii wyborczej. "Jutro rząd przyjmie projekty prorozwojowe, plan rozwojowy, który chcemy przez najbliższe cztery lata realizować" - podkreślała premier.

Jeszcze przed posiedzeniem rządu Mateusz Morawiecki na ten temat rozmawiał w Sejmie z przedstawicielami Prawa i Sprawiedliwości - marszałkami oraz wicemarszałkami Sejmu i Senatu oraz kierownictwem klubu parlamentarnego.

Wicepremier Morawiecki mówił dziennikarzom, że chciał przedyskutować poszczególne elementy planu, którym w najbliższych dniach ma się zająć rząd. Wyjaśnił, że ma on dotyczyć między innymi rozwoju, reindrustrializacji, innowacyjności. Dodał, że chodzi też o to, w jaki sposób Polska ma się w najbliższych latach rozwijać.

Mateusz Morawiecki dodał, że w rządowy plan skupi się też na zrównoważonym rozwoju społecznym i regionalnym. Wyjaśniał, że są województwa, gdzie występują dysproporcje rozwojowe.

>>> Czytaj też: Kryzys czy przesadzone obawy? Co tak naprawdę dzieje się na globalnych rynkach