Inwestycje Kruka w zakup portfeli przekroczą 1 mld zł w 2017 r.Warszawa, 28.04.2017 (ISBnews) - Po wynikach pierwszego kwartału Kruk ocenia, że przekroczy plan przeznaczenia 1 mld zł na inwestycje w zakup portfeli wierzytelności w 2017 roku, poinformował prezes Piotr Krupa.

"Widzimy ożywienie w korporacjach, SME za granicą i w Polsce i spodziewamy się, ze 1 mld zł inwestycji, o którym mówiliśmy na początku roku, spokojnie powinniśmy osiągnąć, a nawet przebić. Wydaje się, że teraz nie mówimy o tym, czy osiągniemy 1 mld zł, ale o ile go przekroczymy" - powiedział Krupa podczas konferencji prasowej.

"Jak na I kwartał, który z reguły jest kwartałem rozruchowym, to był wyjątkowo mocny kwartał inwestycyjny. Trzeba się spodziewać, że w II kwartale będzie to dobrze nadal szło, bo pipeline na wszystkich rynkach i klasach aktywów jest duży" - dodał.

Wartość nakładów na portfele wierzytelności nabyte przez grupę Kruk wyniosła 214 mln zł w I kw. 2017 r., zaś wartość nominalna tych wierzytelności wyniosła 3 830 mln zł.

Jak poinformował członek zarządu Michał Zasępa, dzięki obecności spółki na 7 rynkach, Kruk uniezależnia się od cykli na poszczególnych rynkach. Ocenił, że rynek włoski jest dziś najbardziej chłonny, a Kruk jest tam już rozpoznawalnym podmiotem.

"To cały czas jest rynek, na którym widzimy podaż portfeli i zapowiada się kolejny dobry rok, jeśli chodzi o zakup portfeli. Przychody na rynku włoskim podwoiły się w I kwartale, wciąż się rozpędzają i będą nadal rosły" - powiedział Zasępa.

Kruk jest największą firmą zarządzającą wierzytelnościami w Polsce. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2011 r.

(ISBnews)