Spółka zal. Netmedii złożyła wniosek w UOKiK o zgodę na przejęcie TravelbankWarszawa, 29.05.2017 (ISBnews) - eTravel, spółka zależna Netmedii, złożyła w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wniosek o zgodę na nabycie 100% udziałów spółki Bankowe Biuro Podróży Travelbank za 9,5 mln zł, podała Netmedia.

"Zarząd Netmedia S.A. informuje o złożeniu 29 maja 2017 r. przez zależną spółkę eTravel S.A. zgłoszenia zamiaru koncentracji do UOKiK w związku z zawarciem w dniu 19 maja 2017 r. warunkowej umowy nabycia 100% udziałów w spółce Bankowe Biuro Podróży Travelbank Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie za kwotę 9,5 mln zł" - czytamy w komunikacie.

Travelbank jest spółką z branży turystycznej, działającą głównie w obszarze sprzedaży biletów lotniczych i rezerwacji hotelowych, koncentrującą się na obsłudze podróży służbowych. Travelbank w 2016 r. osiągnął wartość sprzedanych usług w wysokości 90 136 tys. zł (eTravel skonsolidowana: 453 184 tys. zł), przychody netto w wysokości 27 474 tys. zł (eTravel skonsolidowane: 202 364 tys. zł) i zysk netto w wysokości 504 tys. zł (eTravel skonsolidowany: 3 655 tys. zł). Celem nabycia Travelbank przez eTravel jest konsolidacja rynku, podano także.

Netmedia działa w segmencie nowych technologii, specjalizuje się w e-commerce i nowatorskich systemach informatycznych. Podstawą działań jest internet. Działania Grupy skoncentrowane są na rynku usług turystycznych. Spółka angażuje się również w inne wzrostowe rynki takie jak: nieruchomości, inwestycje alternatywne, usługi lokalizacyjne i usługi finansowe.

(ISBnews)