Oferta Wasko za 16,7 mln zł uznana za najkorzystniejszą w przetargu UM w GdyniWarszawa, 04.09.2018 (ISBnews) - Oferta Wasko na zaprojektowanie i budowę morskiego systemu łączności w niebezpieczeństwie, zgodnego z wytycznymi Międzynarodowej Konwencji o Bezpieczeństwie Życia na Morzu została uznana za najkorzystniejszą w przetargu organizowanym przez Urząd Morski w Gdyni, poinformowała spółka.

"Oferta Wasko z ceną 16 715 700 zł brutto została wybrana przez zamawiającego jako najkorzystniejsza. Kryteriami oceny ofert, poza ceną 60%, były również okres obowiązywania gwarancji i rękojmi 20%, funkcjonalność 5%, System zapewnienia jakości ISO 9001 5% oraz gwarantowany czas naprawy 10%" - czytamy w komunikacie.

Jak wyjaśniła spółka, zasadniczym celem budowy "Systemu Łączności w Niebezpieczeństwie GMDSS-PL" jest stworzenie niezawodnego i nowoczesnego systemu łączności radiotelefonicznej zapewniającego pokrycie obszaru odpowiedzialności Polski za poszukiwanie i ratownictwo na Morzu Bałtyckim. Zadanie zostanie zrealizowane do 31 grudnia 2019 r.

Wasko - spółka z branży IT - świadczy kompleksowe usługi informatyczne i integracyjne oraz serwisowe. Akcje spółki zadebiutowały na GPW w 2001 r. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży spółki sięgnęły 209 mln zł w 2016 r.

(ISBnews)