Sare jest 486. spółką notowaną na głównym parkiecie oraz 1. debiutem na tym rynku w 2016 roku.

W ofercie publicznej do 543 478 akcji serii C przydzielono 31 741 akcji. Wartość oferty wyniosła 0,78 mln zł. Poza prawami do 31 741 akcji serii C do obrotu wprowadzane jest 2 215 500 akcji serii A i B. Wartość instrumentów wprowadzanych - równa wartości spółki - wynosi 63,21 mln zł (z uwzględnieniem niezarejestrowanych akcji serii C).

Sare rozważy w przyszłości kolejną emisję, nadal planuje przejęcia 

Sare może podjąć kolejną próbę pozyskania kapitału, kiedy poprawią się warunki rynkowe. Spółka nie rezygnuje z planów akwizycyjnych, poinformował prezes Tomasz Pruszczyński.

"Wrócimy do tego tematu, kiedy giełda się uspokoi. Nie jest powiedziane, że nie zrobimy jeszcze kolejnej emisji. Myślę, że to jest perspektywa roku. Zobaczymy, jak giełda będzie wyglądała, powiedzmy, za pół roku" - powiedział Pruszczyński dziennikarzom po uroczystości debiutu Sare na głównym rynku GPW.

Wyjaśnił, że zarząd nie jest do końca zadowolony z wyników przeprowadzonej przed debiutem emisji, w ramach której akcje objęli inwestorzy indywidualni, podczas gdy inwestorzy instytucjonalni nie złożyli zapisów. Wskazał jednak, że mimo niższej pozyskanej kwoty, spółka będzie w stanie zrealizować większość celów emisyjnych.

"Myślę, że większość [uda się zrealizować]. Wyznaczony kierunek będziemy realizowali. Pytanie jest teraz takie, jak giełda będzie wyglądała za pół roku. Na pewno data i mobile to są kierunki, które musimy rozwijać" - powiedział prezes.

Wśród celów, które mogą zostać niezrealizowane, wskazał jedno z planowanych przejęć. Dodał, że nie oznacza to jednak całkowitej rezygnacji z planów akwizycyjnych.

"Myślę, że jakieś przejęcie może zostać zrealizowane, bo możemy płacić akcjami" - powiedział.

Dodał jednak, że w związku z procesem debiutu spółka nie prowadziła żadnych rozmów związanych z planowanymi przejęciami.

Spółka chce jednak w pierwszej kolejności rozwijać projekty wewnętrzne z obszaru data i mobile. Planuje także rozwijać działalność zagraniczną.

Grupa Sare działa w branży komunikacji, marketingu i wsparcia sprzedaży w sieci Internet, koncentrując się na segmencie e-mail marketingu.