Podobnie jak w poprzednich dniach rynek zignorował większość danych makroekonomicznych.

Nawet gorsze od oczekiwań dane na temat nastrojów amerykańskich konsumentów nie były w stanie wpłynąć na istotną zmianę wycen długu. Ruch, który można było zauważyć na amerykańskich skarbówkach po publikacji danych był korektą przesunięcia dochodowości w górę o 1 pb. godzinę wcześniej.

Rynek obligacji złotowych także pozostawał mało aktywny, pomimo wypowiedzi J. Hausnera z RPP, który sugerował, że wzrost PKB w III kw. może osiągnąć 4,0%, co mogłoby skłonić RPP do podwyżek stóp. Dług tradycyjnie już zignorował publikację danych o wynikach na rachunku obrotów bieżących, zaś wyceny w ciągu dnia podążyły za wycenami niemieckich skarbówek, stabilizując marże ASW na poziomie z czwartku.

Początek tygodnia powinien przynieść odwrócenie dotychczasowych trendów na krajowych papierach skarbowych. Dochodowości powinny być wypychane w górę za sprawą publikacji danych z rynku pracy w kraju w poniedziałek oraz o produkcji przemysłowej i nastrojach wśród niemieckich inwestorów i analityków ZEW w kolejnych dniach. W konsekwencji spodziewamy się próby powrotu polskich skarbówek 10Y w okolice 4,40% w połowie tygodnia. Ruch ten będzie naszym zdaniem wzmacniany przez spodziewaną krótkookresową korektę w górę dochodowości 10Y Bunda w perspektywie końca tygodnia pod wpływem spodziewanych wysokich odczytów ZEW i PMI.

Niniejszy materiał ma charakter wyłącznie informacyjny oraz nie stanowi oferty w rozumieniu ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks Cywilny. Informacje zawarte w niniejszym materiale nie mogą być traktowane, jako propozycja nabycia jakichkolwiek instrumentów finansowych, usługa doradztwa inwestycyjnego, podatkowego lub jako forma świadczenia pomocy prawnej. PKO BP SA dołożył wszelkich starań, aby zamieszczone w niniejszym materiale informacje były rzetelne oraz oparte na wiarygodnych źródłach. PKO BP SA nie ponosi odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych na podstawie informacji zawartych w niniejszym materiale.