PZU chce, by wynik z inwestycji rósł i był bardziej przewidywalnyWarszawa, 17.05.2017 (ISBnews) - PZU oczekuje, że po pierwszym kwartale, w którym wynik z działalności inwestycyjnej wyniósł 1,67 mld zł (wzrost o 58,4% r/r) kolejne kwartały przyniosą dalszą poprawę r/r tego wyniku, poinformował prezes Paweł Surówka. Grupa chce, by wynik z inwestycji stał się długofalowo przewidywalny.

"Ciężko przewidzieć ruchy rynkowe. Idziemy w kierunku tego, by ten wynik był na poziomie zapisanym w strategii lub wyższym. Podaliśmy cel 200 pkt bazowych nad stopą wolną od ryzyka. Zależy nam, by wynik był długofalowo przewidywalny na tym poziomie" - powiedział Surówka podczas konferencji prasowej.

W I kw. wynik netto z działalności inwestycyjnej grupy PZU wyniósł 1 674 mln zł wobec 1 057 mln zł rok wcześniej. Wzrost wyniku to efekt poprawy wyniku na notowanych instrumentach kapitałowych, w szczególności ze względu na poprawę koniunktury na GPW. Grupa odnotowała też pozytywny efekt w związku z wyższą wyceną pakietu akcji Grupy Azoty z portfela aktywów długoterminowych.

"Nie sądzę, by udało się teraz te kwartały mnożyć pod względem wyniku, ale w dalszym ciągu liczymy, że zwroty z inwestycji będą dobre" - podkreślił prezes.

Grupa kapitałowa Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń SA (Grupa PZU) jest jedną z największych instytucji finansowych w Polsce, a także Europie Środkowo-Wschodniej. Oprócz działalności ubezpieczeniowej Grupa PZU prowadzi także działalność w zakresie zarządzania otwartym funduszem emerytalnym, funduszami inwestycyjnymi i programami oszczędnościowymi.

(ISBnews)