Flota 4Mobility zostanie rozbudowana o ponad 200 aut Hyundai i30Warszawa, 31.05.2017 (ISBnews) - 4Mobility i Hyundai nawiązały współpracę, w ramach której flota 4Mobility zostanie rozbudowana o ponad 200 aut modelu Hyundai i30, poinformowała spółka.

"Partnerstwo z Hyundai w znaczący sposób przyspieszy realizację strategii 4Mobility w zakresie rozwoju sieci car sharing - do oferty sukcesywnie włączanych będzie ponad 200 modeli najnowszej generacji Hyundai i30. Rozbudowa floty spowodowana jest dużym zainteresowaniem, jakim cieszą się nasze auta na minuty - warszawiacy szybko przekonali się do innowacyjnej formy miejskiej mobilności bazującej na idei współdzielenia. Mocną stroną 4Mobility jest dostępność we wszystkich kluczowych rejonach miasta - przy węzłach komunikacyjnych, stacjach metra oraz centrach handlowych czy biznesowych. Atut w postaci samochodów tak cenionego producenta, jak Hyundai stanowić będzie dodatkowy element umacniający pozycję firmy jako profesjonalnego operatora car sharingu i zachęcający do korzystania z naszych usług poszerzonych o atrakcyjny cenowo segment standard" – powiedział prezes 4Mobility Paweł Błaszczak, cytowany w komunikacie.

Użytkownicy za pomocą aplikacji na smartfonie wybierają bazę, określają szacunkowy czas trwania przejazdu oraz dystans, który planują pokonać. Na tej podstawie aplikacja podaje orientacyjny koszt wypożyczenia. Użytkownicy płacą tylko za czas użytkowania auta i pokonany dystans. Płatność realizowana jest po zakończeniu przejazdu za pośrednictwem systemu płatności, obsługiwanego przez PayU, do którego użytkownik podpina kartę płatniczą. Samochodu nie trzeba zostawiać w tym samym miejscu, z którego się go wypożyczyło - zwrot jest możliwy w wybranej bazie 4Mobility lub w dowolnym punkcie dzielnicy Śródmieście, przypomniano.

"Hyundai, jako jeden z globalnych liderów branży motoryzacyjnej, na bieżąco śledzi trendy w zakresie mobilności. Innowacyjne rozwiązania, takie jak car sharing, zasługują na szczególną uwagę, ponieważ gospodarka oparta na współdzieleniu to przyszłość – dlatego też zdecydowaliśmy się na współpracę z 4Mobility, firmą prężnie rozwijającą się na polskim rynku. Udział w innowacyjnych projektach jest jednym ze znaków rozpoznawczych marki Hyundai" - dodał dyrektor zarządzający Hyundai Motor Poland Leszek Płonka, tak ze cytowany w komunikacie.

4Mobility to spółka rozwijająca sieć samoobsługowych wypożyczalni samochodów typu car sharing. Jest notowana na NewConnect.

(ISBnews)