Spółka Mercora rozpoczęła produkcję drzwi przeciwpożarowych pod marką DFMWarszawa, 12.07.2017 (ISBnews) - DFM Doors (wcześniej SP Zero), spółka zależna Mercora, rozpoczęła pod marką DFM produkcję drzwi przeciwpożarowych w nowym zakładzie zlokalizowanym w Opolu, podał Mercor.

"Drzwi przeciwpożarowe w ościeżnicy aluminiowej to innowacyjne rozwiązanie, najnowsze osiągnięcie inżynierii pożarowej w zakresie oddzieleń przeciwpożarowych w Polsce. Dodatkowo przyjęty model biznesowy, optymalizujący proces produkcji poprzez podział na centralne wytwarzanie standardowych półproduktów - skrzydeł oraz konfekcjonowanie produktu przez sieć kooperantów, pozwolił nam na zbudowanie unikalnej na polskim rynku oferty. W efekcie wchodzimy na rynek z nowym, konkurencyjnym produktem. Opracowany przez DFM Doors system umożliwia szybką realizację nietypowych zamówień, skracając ten proces nawet kilkakrotnie. Jest także niespotykanym dotychczas w branży oddzieleń przeciwpożarowych ułatwieniem dla projektantów" - powiedział prezes Mercora Krzysztof Krempeć, cytowany w komunikacie.

W ramach przyjętego modelu biznesowego DFM Doors jest odpowiedzialna za badania i rozwój oraz zautomatyzowaną produkcję skrzydeł drzwiowych, a następnie ich sprzedaż do sieci kooperantów. Podmioty te będą odpowiadać za wyposażenie drzwi m.in. w ościeżnice aluminiowe, klamki, zamki, przeszklenia itp., co będzie się odbywało w montowniach, z którymi współpracuje DFM Doors i dystrybucję kompletnego produktu pod marką DFM w kraju i na rynkach zagranicznych, podano także.

"Rozpoczęcie produkcji drzwi przeciwpożarowych pod marką DFM stanowi element szerszego planu powrotu przez grupę Mercor, w nowym modelu biznesowym, na rynek oddzieleń przeciwpożarowych, na którym grupa prowadziła działalność do czasu wydzielenia i sprzedaży tego segmentu działalności, czyli do grudnia 2013 roku" - czytamy dalej.

W ramach sieci kooperantów odpowiedzialnych za konfekcjonowanie i dystrybucję gotowych produktów DFM działają obecnie dwie spółki, niezależne od Mercora: DFM Polska, której celem jest sprzedaż oddzieleń przeciwpożarowych pod marką DFM w kraju oraz DFM Europe, odpowiedzialna za montaż i sprzedaż zagraniczną produktów pod marką DFM. DFM Europe już uruchomiła niedawno montownię w Grudziądzu. DFM Doors planuje dalszy rozwój sieci kooperantów i działających w jej ramach montowni, podano również.

Grupa Mercor celuje w ugruntowanie pozycji lidera w regionie Europy Środkowo-Wschodniej oraz umacnianie swojej pozycji jednego z głównych europejskich graczy na rynku biernych zabezpieczeń przeciwpożarowych. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r.

(ISBnews)