Kopex liczy na dobrą sprzedaż i poprawę marży w tym rokuWarszawa, 13.05.2016 (ISBnews) - Pomimo trudnej dotychczas sytuacji na rynku górniczym, Kopex liczy na dobre wyniki sprzedaży i poprawę marży w kolejnych kwartałach, poinformował pełniący obowiązki prezesa Dariusz Pietyszuk.

"Wygląda na to, że cykl inwestycyjny w górnictwie się kończy i wszystko wskazuje że perspektywy są lepsze " - powiedział Pietyszuk podczas konferencji prasowej.

Wyjaśnił, że specyfiką górnictwa jest konieczność zakupu nowych maszyn co kilka lat. Zdaniem zarządu, lata 2017-18 będą okresem dobrej koniunktury.

Prezes dodał, że spółka ma obecnie zabezpieczone na 2016 r. przychody w wartości ok. 70% zeszłorocznej sprzedaży, co pozwala na optymizm. Jego zdaniem, poprawie ulegnie także poziom marży.

"W kolejnych kwartałach spodziewamy się poprawy marży" - powiedział także Pietyszuk

Wśród rynków eksportowych Argentyna pozostaje ważnym kierunkiem dla spółki, pomimo braku sprzedaży w I kw.

"Perspektywy są dobre. Zdecydowanie jestem w stanie powiedzieć, że w tym roku powinna ta sprzedaż być" - powiedział prezes.

Spółka podała dziś, że jej portfel zamówień wynosił 1,12 mld zł na koniec I kw. 2016 r., w tym 905 mln zł z rynku polskiego.

Podstawową działalnością Grupy Kopex jest produkcja maszyn i urządzeń oraz działalność handlowo-usługowa dla firm przemysłu wydobywczego na całym świecie. W 2015 r. spółka miała 1 093,68 mln zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)