statystyki

Odpisy w jednostkowym sprawozdaniu Kopeksu za I półr. nie przekroczą 187 mln zł

22 września 2016, 16:15 | Aktualizacja: 22.09.2016, 16:42
Źródło:ISBnews

Łączna wartość odpisów aktualizujących i rezerw w jednostkowym sprawozdaniu finansowym Kopeksu za I półrocze 2016 r. nie powinna przekroczyć kwoty 187 mln zł (przed uwzględnieniem efektu podatkowego), podała spółka.

Reklama

Reklama

"W ramach prac nad programem restrukturyzacji dla Grupy Kopex zostały przeprowadzone dalsze szczegółowe analizy i testy na utratę wartości aktywów emitenta, zgodnie z MSR 36. W wyniku przeprowadzonych analiz i testów, zarząd emitenta podjął [...] decyzję w sprawie utworzenia dodatkowych odpisów aktualizujących wartość aktywów w jednostkowym sprawozdaniu finansowym emitenta. Dodatkowe odpisy dotyczą głównie utraty wartości należności, udzielonych pożyczek oraz posiadanych przez emitenta udziałów i akcji w spółkach zależnych. Tym samym, uwzględniając powyższe odpisy, łączna wartość odpisów aktualizujących i rezerw w jednostkowym sprawozdaniu finansowym emitenta za I półrocze 2016 r. nie powinna przekroczyć kwoty 187 mln zł (przed uwzględnieniem efektu podatkowego)" - czytamy w komunikacie.

Odpisy, o których mowa powyżej, nie wpłyną na zwiększenie wysokości odpisów i rezerw w skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym, szacowanej na poziomie 535 mln zł, podano również.

Zarząd zastrzega, że prezentowane powyżej wartości nie mają charakteru ostatecznego. Ostateczne kwoty rezerw i odpisów aktualizujących zostaną przedstawione w sprawozdaniu finansowym za I półrocze 2016 roku, którego publikację zaplanowano na 29 września 2016 r.

W lipcu Kopex podał, że dokona odpisów aktualizujących wartość aktywów w jednostkowym sprawozdaniu finansowym w wysokości 145 mln zł (przed uwzględnieniem efektu podatkowego). Przewidywał też konieczność utworzenia dalszych odpisów i rezerw w jednostkowym sprawozdaniu.

W czerwcu zarząd spodziewał się konieczności zawiązania rezerw i utworzenia odpisów aktualizujących wartość aktywów w skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym emitenta w wysokości nieprzekraczającej 535 mln zł (przed uwzględnieniem efektu podatkowego).

Podstawową działalnością Grupy Kopex jest produkcja maszyn i urządzeń oraz działalność handlowo-usługowa dla firm przemysłu wydobywczego na całym świecie. W 2015 r. spółka miała 1,09 mld zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze