"Od czwartku 13 października posiadacze 'This War of Mine' w wersji na urządzenia mobilne (z systemami operacyjnym iOS i Android) mogą nabywać płatny dodatek (DLC) do tej gry. Dodatek wprowadza do rozgrywki postaci dzieci co sprawia, że oddaje ona jeszcze lepiej klimat wojny widzianej oczami cywila" - czytamy w komunikacie.

"Do tej pory w rozbudowaną wersję 'This War of Mine', czyli 'This War of Mine:The Little Ones' mogli zagrać posiadacze konsol PS4 i Xbox One oraz, dzięki DLC, który miał premierę 1 czerwca tego roku, również posiadacze PC-ów" - powiedział prezes Grzegorz Miechowski, cytowany w komunikacie.

Wyraził nadzieję, że premiera DLC do mobilnej wersji "TWoM" będzie miała pozytywny wpływ na sprzedaż gry, podobnie jak miało to miejsce przy czerwcowej premierze DLC do wersji PC-owej.

"Dodatek z dziećmi zauważalnie zwiększył też wówczas zainteresowanie podstawową wersją gry w wersji na komputery osobiste, co było widoczne w naszych wynikach za II kwartał. Liczymy na powtórzenie tego scenariusza również przy obecnej premierze" - dodał Miechowski.

Najnowszy dodatek do mobilnej wersji "TWoM" jest do kupienia za pośrednictwem platform AppStore i Google Play. Cena detaliczna DLC wynosi 3,99 USD/euro lub 14,99 zł. Z okazji premiery spółka zdecydowała też o czasowym obniżeniu ceny podstawowej wersji gry (na urządzenia mobilne) do 3,99 USD/euro lub 14,99 zł.

11bit Studios to producent gier na platformy stacjonarne i mobilne. Spółka przeniosła się z NewConnect na rynek główny GPW w grudniu 2015 r.

(ISBnews)