"CI Games wykorzysta dodatkowy czas na maksymalne doszlifowanie i optymalizację produkcji, która ukaże się równocześnie w wersji na komputery PC, Playstation 4 i Xbox One" - czytamy w komunikacie.

Spółka przypomina, że w ostatnich tygodniach CI Games prezentowała swoją produkcję graczom, dziennikarzom, a także inwestorom na wielu prezentacjach, m.in. przy okazji takich imprez jak TwitchCon, czy Warsaw Games Week. Gra dostawała bardzo dobre opinie, a studio zebrało wiele bardzo cennych uwag, a także słów zachęty.

"To największy i najbardziej ambitny projekt, jaki kiedykolwiek realizowaliśmy w CI Games. Oczekiwania fanów są bardzo wysokie i musimy mieć pewność, że je zrealizujemy. Niestety, żeby to zapewnić potrzebujemy dodatkowych kilku miesięcy" - powiedział prezes Marek Tymiński, cytowany w komunikacie.

Obecnie CI Games koncentruje się na optymalizacji gry, tak żeby zapewnić perfekcyjną i płynną rozgrywkę na platformach konsolowych. Dodatkowy czas pomoże też doszlifować grę, by w pełni spełnić oczekiwania graczy, podkreśla firma.

"To bardzo ambitny projekt. Chcemy zredefiniować zarówno markę 'Sniper: Ghost Warrior', ale także cały gatunek gier snajperskich. Reakcja fanów, którym pokazaliśmy grę, utwierdza nas w przekonaniu, że nasz projekt ma wielki potencjał - zarówno z punktu widzenia biznesowego, jak i artystycznego. Mimo to decyzja o przełożeniu premiery z pewnością nigdy nie jest łatwa" - podkreślił Tymiński.

Do tej pory na całym świecie sprzedano łącznie ponad 5,6 mln gier z serii "Sniper Ghost Warrior". Jak zaznacza spółka, najnowsza odsłona serii będzie najbardziej ambitnym podejściem do snajperskiej tematyki w historii CI Games. Akcja będzie się toczyć w otwartym, zróżnicowanym świecie, w którym na graczy czekać będzie wiele wyzwań i decyzji. Głównym bohaterem gry będzie amerykański snajper Jonathan North, który będzie wykonywał zarówno oficjalną, jak i osobistą misję.

Tymiński mówił ISBnews w ub. tygodniu, że najbliższym ważnym krokiem milowym dla CI Games jest wewnętrzne uruchomienie "Sniper Ghost Warrior 3" na konsole. Pierwsze "mocne uderzenie marketingowe" zapowiadał na grudzień.

CI Games to producent i dystrybutor gier komputerowych, notowany na GPW od 2007 r. (początkowo jako City Interactive).

(ISBnews)