"Chcemy wykorzystać potencjał zdobyty organicznie dzięki bardzo dużej popularności gry. Do sprzedanego przez nas nakładu ponad miliona egzemplarzy doszedł efekt bardzo udanych promocji na konsole Xbox One oraz PlayStation 4. W pierwszą część gry 'Lords of the Fallen' zagrało już łącznie znacząco powyżej 7 mln graczy. Istotna dla rozwoju marki będzie też premiera mobilnej wersji, którą mamy już gotową i w ciągu kilku tygodni trafi na globalny rynek. Tak duży potencjał marki 'Lords of the Fallen' sprawia, że nie chcemy dłużej czekać z rozpoczęciem prac" - powiedział prezes CI Games Marek Tymiński, cytowany w komunikacie.

Spółka zakończyła już prace koncepcyjne nad "Lords of the Fallen 2" i jest gotowa do przejścia w fazę produkcji. Produkcja gry będzie realizowana w kooperacji z podwykonawcą, który produkuje gry dla znanych światowych producentów gier. Obecnie finalizowane są negocjacje i jeszcze w tym roku spółka może podpisać umowę i rozpocząć prace.

"Obrany harmonogram pozyskania kapitału i rozpoczęcia współpracy z podwykonawcą stwarza realną szansę na premierę drugich 'Lordsów' w 2018 roku" – dodał prezes.

W poniedziałek CI Games podał, że wyemituje w tym roku niezabezpieczone obligacje o łącznej wartości nominalnej nieprzekraczającej 15 mln zł.

CI Games to producent i dystrybutor gier komputerowych, notowany na GPW od 2007 r. (początkowo jako City Interactive).

(ISBnews)