Celon Pharma zakończył III część I fazy badań klin. leku opartego na EsketaminieWarszawa, 22.05.2018 (ISBnews) - Celon Pharma otrzymał od ośrodka badawczego informacje o zakończeniu podania leku opartego na Esketaminie wszystkim uczestnikom przewidzianym w trzeciej części badania I fazy, podała spółka.

"Jej celem była ocena bezpieczeństwa wielokrotnego podania leku, w określonych sekwencjach inhalacyjnych, ustalonych na podstawie wyników pochodzących z II części badania klinicznego I fazy. Ośrodek prowadzący badanie potwierdził przebieg tej części badania zgodnie z założeniami zdefiniowanymi w protokole klinicznym" - czytamy w komunikacie.

Jednocześnie spółka podała, że zakończyła część kliniczną badania I fazy nad lekiem opartym na Esketaminie, po której nastąpi analiza otrzymanych danych.

"Analiza danych posłuży do zaprojektowania kolejnego etapu programu klinicznego leku opartego na Esketaminie (badania II fazy), który spółka planuje rozpocząć w najbliższym czasie" - czytamy dalej.

Celon Pharma jest zintegrowaną firmą biofarmaceutyczną zajmującą się badaniami, rozwojem, wytwarzaniem oraz sprzedażą produktów farmaceutycznych. Zadebiutowała na rynku głównym GPW w 2016 r.

(ISBnews)