"Z dniem 24 września 2021 r. prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki powołał na członków Zarządu BGK kolejnej kadencji następujące osoby:

1. Beatę Daszyńską-Muzyczkę na stanowisko prezesa zarządu,

Reklama

2. Pawła Nieradę na stanowisko pierwszego wiceprezesa zarządu,

3. Włodzimierza Kocona na stanowisko wiceprezesa zarządu,

4. Przemysława Cieszyńskiego,

5. Radosława Kwietnia,

6. Tomasza Robaczyńskiego" - czytamy w komunikacie.

Skład zarządu BGK nie uległ zmianie i kontynuuje swoją dotychczasową misję, co pozwoli na realizację ogłoszonej przez BGK strategii na lata 2021-2025, podkreślono w materiale.

Ogłoszona w ub. tygodniu strategia banku zakłada m.in., że BGK będzie zwiększał zaangażowanie w finansowanie gospodarki o niemal 10% średniorocznie (CAGR), a wartość tego finansowania sięgnie 460 mld zł w 2025 roku. Bank chce być liderem w programach na rzecz zrównoważonego rozwoju.

BGK to państwowy bank rozwoju, który inicjuje i realizuje programy służące wzrostowi ekonomicznemu Polski, współpracując ze wszystkimi instytucjami rozwoju, jak PFR, KUKE, PAIH, PARP i ARP. BGK realizując strategiczne projekty rozwojowe, finansuje m.in. największe inwestycje infrastrukturalne, zwiększa dostęp Polaków do mieszkań oraz pobudza przedsiębiorczość polskich firm w kraju i za granicą. Jest inwestorem w funduszach, których aktywami zarządza Polski Fundusz Rozwoju. W 2018 r. rozpoczął ekspansję, otwierając przedstawicielstwa zagraniczne.

(ISBnews)