"Spółka złożyła oświadczenia: (a) o przystąpieniu do Frozen District (b) o objęciu udziałów w podwyższonym kapitale zakładowym Frozen District w zamian za wkład pieniężny w wysokości 299 700 zł" - czytamy w komunikacie.

Po zarejestrowaniu podwyższenia kapitału zakładowego w KRS PlayWay będzie posiadać 81% udziałów w kapitale zakładowym Frozen District.

Głównym przedmiotem działalności Frozen District będzie tworzenie gry komputerowej pod tytułem "Warlocks 2" (wersja na PC oraz konsolę), czyli kontynuacji gry "Warlocks vs Shadows", podano także.

W październiku PlayWay zawarł umowę inwestycyjną ze wspólnikami Frozen District Duszanem Chaciejem, Maksymilianem Strzeleckim i Jakubem Niewęgłowskim, w której zobowiązał się do objęcia udziałów w podniesionym kapitale zakupowym spółki.

PlayWay S.A., który w październiku 2016 roku zadebiutował na rynku głównym GPW, to inkubator zespołów deweloperskich, które tworzą gry komputerowe i mobilne w oparciu o pomysły własne oraz pomysły opracowane w centrali spółki. Grupa współpracuje z ponad 40 zespołami twórców gier.

(ISBnews)