Na światowy rynek wyścigów samochodowych ABB FIA Formula E Championship weszła przebojem. A kolejny sezon przynosi duże zmiany – zaprezentowano drugą generację bolidu, która pokazuje, w jak szybkim tempie następuje rozwój technologiczny.

Futurystyczny wygląd skrywa przede wszystkim zdecydowanie mocniejszy silnik, a napęd gwarantuje znacznie większy zasięg - akumulator ma dwukrotnie większą pojemność, a mimo to jest tylko o 25 proc. cięższy. Tym samym pierwsza w pełni elektryczna międzynarodowa seria sportów motorowych FIA udowadnia, że stała się platformą do testowania i rozwijania technologii elektryfikacji oraz cyfryzacji związanych z e-mobilnością.

– Bolid Gen2 jest kwintesencją współczesnych możliwości technologicznych związanych z elektromobilnością, a katowickie spotkanie poświęcone inteligentnym i zrównoważonym systemom transportowym jest idealnym miejscem do pokazania na co pozwalają najnowsze technologie – mówi Wojciech Dziwisz, kierownik ds. rozwoju biznesu e-mobility w ABB. – Kongres odbywa się pod hasłem mobility rEVolution, a więc obejmuje nie tylko pojazdy elektryczne, ale także szeroko rozumiane systemy transportu publicznego, transportu współdzielonego, infrastrukturę ich ładowania, a nawet ideę smart city – dodaje.

Czytaj więcej na dziennik.pl

Elektryczny bolid ABB w Polsce