Bilion euro na kredyty i klimatyczne weto Polski. Czy faktycznie możemy spowolnić strategię UE?

13 grudnia 2019, 21:22
Źródło:wysokienapiecie
Europa

Europaźródło: ShutterStock

Przywódcy państw UE zaakceptowali cel dekarbonizacji UE do 2050 r. Warszawa nie zawetowała konkluzji szczytu, ale na razie nie akceptuje tego celu i potrzebuje więcej czasu na analizę

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (14)

  • i co tu komentować?(2019-12-13 22:42) Zgłoś naruszenie 1610

    We wnioskach wpisana jest zasada, że Polska w swoim tempie będzie dochodzić do neutralności klimatycznej - tłumaczył premier Mateusz Morawiecki po pierwszym dniu szczytu. – To daje nam ogromną elastyczność –podkreślił. Dodał też, że wyłączenie Polski to bardzo dobre rozwiązanie, zarówno z prawnego, jak i finansowego punktu widzenia.

    Odpowiedz
  • sid(2019-12-13 23:29) Zgłoś naruszenie 1414

    w2050 jest zbyt późno zmiany klimatyczne są zbyt intensywne zbyt szybkie,piekarnik nas czeka

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Terminator(2019-12-14 11:55) Zgłoś naruszenie 83

    Bilion euro na kredyty??? Hahahaha, a kto to spłaci??? Chyba zwykły podatnik!!! Nie dziękuję!!! Niech zapłacą wielkie i bogate zachodnie korpo oraz banki bo oni odpowiadają za zanieczyszczenia środowiska naturalnego i mają z tego wielki profit!!! To wielkie i bogate korpo eksportują toksyczne śmieci z zachodniej Europy do Afryki, Indii do dzikiego spalania bo tak jest po prostu taniej wygodniej!!! Trzeba pierwiej taki eksport toksycznych śmieci zabronić a potem dopiero porozmawiamy o emisjach CO2 i zatrutym środowisku naturalnym z zachodem Europy!!! Zmiata klimatu i zatrute powietrze nie jest tylko sprawa UE ale całego świata!!! LoooooooooooooooooooooooL.

    Odpowiedz
  • Karol(2019-12-14 11:12) Zgłoś naruszenie 74

    Gdyby los klimatu mial zalezec od politykow, to mozna miec najgorsze przeczucia. Cala nadzieja wiec w tym ze Hipoteza wplywu dwutlenku wegla na ocieplenie klimatu okaze sie niesluszna, o czym otwarcie mowia niezalezni klimatolodzy. Nie zmienia to jednak faktu wyjatkowego zanieczyszczenia powietrza w Polsce obrana polityka energetyczna i potrzeby zmiany w tym wzgledzie, dla ktorej ostatnie 5 lat bylo okresem programowych zaniechan.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Hmmmm(2019-12-14 09:04) Zgłoś naruszenie 74

    Te fanaberie niektórych fanatyków brukselskich źle się skonczy dla gospodarek Unii.P.Macron rozmawiał juz z producentami Airbusa czy mają jakieś paliwo alternatywne dla samolotów,śmigłowców...Moze okazać się ze Europa jest jak dziewica do gwałcenia.

    Odpowiedz
  • i po co mataczyć?(2019-12-13 22:50) Zgłoś naruszenie 58

    Transformacja energetyczna w Polsce będzie wspierana przez UE, to jest wniosek bezpośrednio wynikający z konkluzji szczytu UE w Brukseli, poprzez Fundusz Sprawiedliwej Transformacji będziemy mogli realizować również polskie projekty - poinformował z kolei w Brukseli premier Mateusz Morawiecki. Zaznaczył jednak, że nie ma dzisiaj jeszcze określonych dokładnych ram korzystania z tego funduszu. Premier dodał, że w czerwcu przyszłego roku nastąpi powrót do dyskusji, w jaki sposób dzielony będzie Fundusz Sprawiedliwej Transformacji.

    Odpowiedz
  • Ert(2019-12-13 21:47) Zgłoś naruszenie 513

    Dekanonizacja Polski przebiega całkiem szybko i na pewno damy sobie radę przed 2050

    Odpowiedz
  • logiczny(2019-12-14 12:44) Zgłoś naruszenie 22

    Nie wiem czy dobrze rozumiem walczących z ociepleniem klimatu ale oni są za jego oziębieniem? Ktoś pytał co na to Słonko?

    Odpowiedz
  • Terminator(2019-12-14 16:07) Zgłoś naruszenie 23

    Niemcy wykończyli swój przemysł wydobywczy węgla i coraz szybciej "wykańczają" swoje elektrownie na węgiel a teraz chcą wykończyć ten przemysł na śląsku!!! Tylko Polska jest przeciw!!! Nie jest to jakaś ironia??? LoooooooooooooooooooL.

    Odpowiedz
  • tylko ludzi szkoda(2019-12-14 14:22) Zgłoś naruszenie 14

    Nasza Unia nie powinna dawać żadnych pieniędzy PSim na zakupy węgla z Rosji I coroczne zatruwanie na śmierć ok 50 tys Polaków

    Odpowiedz
  • Adolf(2019-12-14 15:57) Zgłoś naruszenie 11

    Wezme ten bilion....Jak na przygłupie pomysły to moze nie starczyć.Nie spłace.

    Odpowiedz