Biznes/Aktualności

23.01.2020, 19:30

Nowela ustawy ws. BDO trafi do podpisu do prezydenta

Przedłużenie terminu sprawozdawczości dot. odpadów, m.in. dla firm i samorządów, a także wprowadzenie obliga sporządzania ewidencji odpadów w przypadku awarii Bazy Danych Odpadowych (BDO) - przewidują poprawki Senatu jakie w czwartek poparł Sejm. Teraz ustawa trafi do podpisu prezydenta.

23.01.2020, 13:58

EBC pozostawił stopy bez zmian; rozpoczyna przegląd strategiczny

Rada Prezesów EBC pozostawiła bez zmian podstawowe stopy procentowe - podano w komunikacie po posiedzeniu banku. EBC podał, że koszty kredytu pozostaną na obecnych lub niższych poziomach do czasu zbliżenia się inflacji w okolice celu. Bank rozpoczyna pierwszy od 2003 r. przegląd strategiczny.

23.01.2020, 11:19

Ekspert: Chiński Rok Szczura szansą na rozwój współpracy z Państwem Środka

Rok 2020, czyli Rok Szczura, to początek nowej dekady i nowego 12-letniego cyklu w chińskiej gospodarce. To okazja na rozwój współpracy z Państwem Środka dla polskich firm. Bank Millennium dostrzega rosnące zainteresowanie klientów korporacyjnych kontaktami tym rynkiem, poinformował główny ekonomista Banku Millennium Grzegorz Maliszewski.

23.01.2020, 11:01

Prezydent Duda spotkał się w Davos z sekretarzem generalnym OPEC

Sytuacja na Bliskim Wschodzie oraz w Wenezueli i jej wpływ na rynek surowców energetycznych, a także "sprawiedliwa transformacja w polityce klimatycznej" były tematem spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z sekretarzem generalnym OPEC Mohammedem Sanusim Barkindo.

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>