Biznes/Aktualności

17.02.2020, 10:12

Aż 85 proc. zarządzających firmami rodzinnymi chce przekazać stery młodemu pokoleniu

Aż 85 proc. zarządzających polskimi firmami rodzinnymi chce przekazać zarządzanie nimi kolejnemu pokoleniu, wynika z raportu KPMG w Polsce pt. "Barometr firm rodzinnych. W stronę wielopokoleniowości". Zdecydowanie mniej respondentów (61 proc.) planuje przekazać młodym własność firmy, a 58 proc. całkowitą władzę nad firmą chce scedować na swoich następców.

17.02.2020, 08:29

Ceny ropy w USA nieznacznie rosną

Ceny ropy w USA nieznacznie rosną w poniedziałek, po najmocniejszej tygodniowej zwyżce w tym roku. Maleją szanse na zorganizowanie przez kraje OPEC+ nadzwyczajnego posiedzenia jeszcze w lutym na temat wpływu koronawirusa na popyt na ropę na świecie - informują maklerzy.

17.02.2020, 06:00

Sposób na neutralność klimatyczną do 2050 roku? Elektryfikacja europejskich fabryk

W całej Europie rządy zastanawiają się, w jaki sposób do 2050 roku osiągnąć neutralność klimatyczną. Według BloombergNEF w osiągnięciu tego ambitnego celu może pomóc powszechna elektryfikacja niektórych najbardziej zanieczyszczających gałęzi przemysłu, co może radykalnie zmniejszyć ilość gazów cieplarnianych emitowanych do atmosfery.

17.02.2020, 04:45

Niemcy: Trump przestrzega sojuszników przed współpracą z Huawei

Prezydent Donald Trump zagroził, że przestanie udostępniać informacje krajom europejskim, które zgodzą się współpracować z chińskim gigantem Huawei przy tworzeniu sieci 5G, powiedział w niedzielę ambasador USA w Niemczech Richard Grenell.

17.02.2020, 04:10

Włochy: Rekordowo ciepła zima: tegoroczne truskawki już dojrzały

We Włoszech kilka tygodni wcześniej niż zwykle dojrzały truskawki, które już są w masowej sprzedaży, a mimozy, wręczane w Dniu Kobiet mogą nie doczekać 8 marca- to efekty rekordowo ciepłej zimy. Według ekspertów wywołała ona rewolucję w ogrodach i uprawach.

15.02.2020, 16:13

UE ma duże problemy z wdrażaniem OZE. Polska nie zbliża się do przyjętego celu

Tylko 12 krajów Unii Europejskiej spełniało już w 2018 r. wymóg udziału źródeł odnawialnych w konsumpcji energii. Bliskie spełnienia kryterium były kolejne cztery unijne kraje. W Polsce na nowo zaczęło wzrastać znaczenie OZE, ale to wciąż za mało dla osiągnięcia przyjętego na 2020 r. celu 15 proc.

15.02.2020, 15:00

Oto 6 ekonomicznych powodów coraz mniejszej popularności małżeństwa

Małżeństwa na dobre zagościły na ekonomicznych salonach. Wraz z rosnącą mocą komputerowych procesorów zdolnych do przetwarzania większych porcji lepszej jakości danych naukowcy zyskują pewność, że aby móc rzetelnie badać procesy gospodarcze, trzeba także uwzględnić interakcje zachodzące wewnątrz gospodarstw domowych. Jednak dokonując takich analiz, nie sposób pominąć faktu, że małżeństw jest coraz mniej – a ekonomia jest w stanie wyjaśnić ten trend.

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>