Bank Gospodarki Żywnościowej (BGŻ) zawarł uzgodnienie z organizacjami związkowymi na czas połączenia z BNP Paribas Bank Polska, podała instytucja.

"Na mocy uzgodnienia strony, w ślad za zobowiązaniami podjętymi na spotkaniu z przedstawicielami organizacji związkowych w dniu 27 listopada 2014r., ustaliły, że do dnia połączenia BGŻ z BNP Paribas Bank Polska (i niezależnie od dnia połączenia, przed dniem 31 marca 2015 r.): (i) pracownikom BGŻ nie będą wręczane wypowiedzenia umów o pracę z przyczyn niedotyczących pracowników; oraz (ii) pracownikom BGŻ nie będą wręczane wypowiedzenia zmieniające warunki zatrudnienia poprzez przeniesienie do innej placówki, z wyłączeniem pracowników zatrudnionych w likwidowanych oddziałach, co do których decyzje zostały już podjęte, po skonsultowaniu z Radą Pracowników, oraz zmiany miejsca pracy w ramach rynku wewnętrznego" - czytamy w komunikacie.

Jak podano, strony uzgodnienia potwierdziły również, że zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami w dniu 10 lutego 2015 r. rozpoczną się negocjacje dotyczące warunków przeprowadzenia w BGŻ zwolnień grupowych. Ponadto, na podstawie uzgodnienia organizacje związkowe zobowiązały się do tymczasowego zawieszenia akcji protestacyjnych.

W październiku 2014 r. zarządy banków BGŻ i BNP Paribas Bank Polska uzgodniły i podpisały plan połączenia obu podmiotów, w wyniku którego powstanie Bank BGŻ BNP Paribas. Fuzja prawna Banku BGŻ i BNP Paribas Banku Polska wstępnie planowana jest na pierwszą połowę 2015 r., po uprzednim uzyskaniu zgód. Do tego momentu oba banki działają, jako osobne podmioty i na dotychczasowych zasadach.

>>>> Czytaj też: Skarb Państwa wyszedł całkowicie z akcjonariatu Banku BGŻ

Reklama