Na Indonezji od poniedziałku z powodu koronawirusa zmarło kolejnych 60 chorych, jest to największy jak dotąd dobowy przyrost ofiar pandemii w tym kraju, gdzie koronawirus pochłonął już życie 459 osób - przekazał rzecznik ministerstwa zdrowia Achmad Yurianto. Dodał, że łącznie wykryto 4839 zakażeń, z czego 282 w ciągu ostatniej doby.

Filipińskie ministerstwo zdrowia podało, że w ciągu ostatnich 24 godzin na Covid-19 zmarło tam 20 osób, a u 291 potwierdzono infekcję koronawirusem. Bilans ofiar epidemii wzrósł do 335 ofiar śmiertelnych i 5223 zakażeń.

Jak pisze agencja Reutera, Filipiny od wtorku mają zwiększyć liczbę przeprowadzanych testów, aby zwiększyć wykrywalność infekcji. W związku z epidemią w kraju wprowadzono jedne z najostrzejszych ograniczeń w regionie, a i tak odnotowano tam najwyższą w Azji Południowo-Wschodniej liczbę zakażeń i 37 proc. wszystkich zgonów w tym regionie.

Władze medyczne Malezji potwierdziły we wtorek śmierć pięciu pacjentów chorych na Covid-19 oraz 170 nowych infekcji koronawirusem; łącznie od wybuchu pandemii zmarły tam 83 osoby, a 4987 się zakaziło.

Według informacji przekazanych przez tajlandzkie ministerstwo zdrowia w ciągu ostatniej doby wykryto tam 34 nowe infekcje, a jeden chory zmarł. Całkowita liczba zgonów wzrosła tym samym do 41, a zakażeń - do 2613. Dodano, że 1405 chorych uznano za wyleczonych.

Ministerstwo zdrowia Wietnamu powiadomiło w poniedziałek o 265 zdiagnozowanych infekcjach koronawirusem, do tej pory nie odnotowano ofiar śmiertelnych.

We wtorek władze wietnamskie zakomunikowały również, że krajowe połączenia lotnicze nie zostaną wznowione, co zapowiadali wcześniej przedstawiciele linii lotniczych.(PAP)