Do wykorzystania wciąż jest 2,9 mln bonów turystycznych na kwotę ok. 800 mln zł. To, jak mówią przedsiębiorcy, stwarzało szanse na dobrą frekwencję w ich obiektach już od wiosny. Zwłaszcza że wyjazdy zagraniczne wciąż są bardzo utrudnione. Na wielu kierunkach obowiązują testy, do tego coraz częściej mówi się o wprowadzeniu paszportów dla osób zaszczepionych.
Niestety, ich nadzieje mogą okazać się płonne. Trzecia fala koronawirusa, a co za tym idzie niepewność co do kolejnych obostrzeń, powstrzymują turystów przed rezerwowaniem noclegów.
– Klienci chcą przede wszystkim mieć pewność, że nasz obiekt będzie otwarty podczas planowanego przez nich pobytu. W związku z tym pytają, czy nie planujemy zamknięcia. Dostajemy wiele tego typu zapytań – mówi Paulina Kołodziejczyk, menedżer generalny w NYX Hotel Warsaw, i dodaje, że odpowiedź może być tylko jedna: pozostaniemy otwarci do momentu, w którym władze krajowe nie zadecydują inaczej. Ważne jest także funkcjonowanie restauracji. Dopóki nie ruszą stacjonarnie, czyli będzie obowiązywał wyłącznie room service, rezerwacje nie ruszą pełną parą.
Reklama